Pożyczki bez dochodów – czy są możliwe?

Co zrobić, gdy chcemy pożyczyć pieniądze, lecz nie jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę? Czy stoimy na straconej pozycji? Czy pożyczka bez dochodów ratuje nas w tej sytuacji? Czym jest i kiedy mamy szansę z niej korzystać? O tym wszystkim w poniższym artykule!

Bez dochodu, czyli?

W życiu zdarzają się różne wydatki – te większe i mniejsze. Mimo że radzimy sobie z tymi najważniejszymi, to czasem brakuje nam dodatkowych środków pieniężnych, aby sfinansować pozostałe z nich. To tym bardziej trudne, gdy nie jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę, co oznacza, że nie mamy stałego, regularnego dochodu.

Z drugiej strony, czasem – co zależy od tego, jak długo pracowaliśmy – potrafimy otrzymać więcej, niż gdybyśmy pracowali na etacie. Co z tego jednak, jak na przykład w banku nie ma to znaczenia – w tej instytucji najważniejsza jest forma umowa, a nie osiągany dochód. Co innego sytuacja, gdy nie osiągamy żadnych dochodów, a chcemy uzyskać wsparcie. To nie tylko wykluczone w bankach, ale i firmach pożyczkowych, gdyż absolutną podstawą jest posiadanie stałego i udokumentowanego dochodu. Prześledźmy dokładnie, czym są pożyczki bez dochodów, jakie warunki trzeba spełnić, by je otrzymać i dla kogo są przeznaczone!

Pożyczki bez dochodów – różne rodzaje

Nazwa – pożyczki bez dochodów – brzmi trochę myląco, bo jak wspomnieliśmy powyżej, nie chodzi o to, że nie otrzymujemy w ogóle żadnych środków. Po prostu źródłem naszych zarobków nie musi być umowa o pracę. W zależności od firmy pożyczkowej może to być umowa zlecenie, umowa o dzieło, emerytura lub renta. To, jakie dokładnie dochody bierze pod uwagę dana instytucja finansowa warto sprawdzić, dzwoniąc na infolinię lub kontaktując się z nią mailowo.

Pożyczki bez dochodów mogą być różnego rodzaju – zaciągane na krótszy termin spłaty (tzw. chwilówki), ale i dłuższy, gdzie spłata rozłożona jest na raty. Bogata oferta różnych pożyczkodawców może trochę przytłoczyć, wprowadzając zamęt, przez co nie będziemy wiedzieli, co wybrać. Żeby się tego ustrzec, jeszcze przed zaciągnięciem pożyczki, sprawdźmy interesującego nas pożyczkodawcę. Przyjrzymy się takim kwestiom jak to, czy jest to wiarygodna finansowo firma, czy działa zgodnie z zasadami odpowiedzialnego pożyczania, czy weryfikuje tożsamość swoich klientów i czy dba o powierzone im dane osobowe. Znaczenie powinna mieć dla nas także kwota pożyczki oraz to, na ile maksymalnie rat możemy rozłożyć spłatę. Warto zwrócić uwagę także na to, w jakim banku ma konto pożyczkodawca i ile, będziemy czekali na rozpatrzenie wniosku, a później na pieniądze z pożyczki.

Jak wnioskować o taką pożyczkę?

To bardzo łatwe, gdyż jest ona dostępna przez internet, wystarczy więc dostęp do sieci. Online składamy wniosek, lecz nim to zrobimy, zastanówmy się, ile potrzebujemy pieniędzy i w jakim czasie chcemy je oddać. Mając tę wiedzę, wypełnijmy wniosek, wpisując podstawowe dane. Na tej podstawie pożyczkodawca nas zweryfikuje (najczęściej odbywa się to za pomocą przelewu weryfikacyjnego). Na decyzję nie czeka się długo. Środki wpłyną na numer konta podany w formularzu. Jeśli nie chcemy otrzymać pieniędzy na nasz rachunek bankowy, możemy zdecydować się na wypłatę czekiem GIRO.

Co ważne, wystrzegajmy się błędów, wypełniając formularz, gdyż to bardzo często powód odrzucenia wniosku. Zwróćmy także uwagę na to, by wpisać prawdziwe dane. Celowe zawyżenie swoich dochodów czy podanie nieprawdziwych informacji na temat swojej sytuacji finansowej, przełoży się na negatywną decyzję kredytową. Warto również wiedzieć, że za celowe wyłudzenie kredytu lub pożyczki (a właśnie tak może zostać potraktowane nasze niby „niewinne kłamstwo”) grozi odpowiedzialność karna.

Jakie są wymagania wobec pożyczkobiorców?

Mimo że firmy pożyczkowe dość liberalnie podchodzą do udzielania wsparcia różnym osobom, a więc także tym bez umowy o pracę, to jednak kierują się określonymi wymogami. Są kluczowe, jeśli chcemy mieć szansę na pożyczkę. O jakich mowa? Głównie dotyczą wieku – musimy być pełnoletni, mieć ukończone 18 lat, polskie obywatelstwo i mieć pełną zdolność do czynności prawnych. To są właściwie wymogi formalne, jakie bez trudu spełnia zdecydowana większość pożyczkobiorców.

Nim zaczniemy ubiegać się o pożyczkę zwróćmy uwagę nie tylko na „widełki wiekowe”, lecz także na związane z pożyczką koszty oraz na dodatkowe benefity (np. możliwość skorzystania z wakacji kredytowych). Dowiedzmy się także, czy możemy spłacić swoją pożyczkę przed terminem i czy nie wiążą się z tym jakieś koszty. Wybierzmy taką kwotę, którą bez problemu będziemy mogli spłacić. Równie rozsądnie podejdźmy do tego, na jak długo planujemy zaciągnąć pożyczkę – pożyczki na raty w przeciwieństwie do chwilówek, dają nam sporą elastyczność w tym zakresie. Warto to wykorzystać i dopasować wysokość miesięcznej raty do swoich możliwości finansowych.

Odradzamy natomiast wnioskowanie o większą kwotę niż potrzebujemy. Po pierwsze, rodzi to pokusę niepotrzebnego mnożenia wydatków, po drugie, może sprawić, że pożyczka nie zostanie nam przyznana. Po trzecie, tak jak każdy dług, tak i taką pożyczkę online będziemy musieli oddać.

Dobrą praktyką jest pilnowanie harmonogramu spłaty i zrobienie przelewu z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu będziemy mogli mieć pewność, że należność za ratę trafi na konto pożyczkodawcy w wymaganym na to terminie. Zwróćmy także uwagę na to, gdzie robimy przelew. W większości przypadków zostanie nam przypisany indywidualny numer rachunku, bezpośrednio związany z zawartą przez nas umową pożyczkową. To właśnie na niego powinniśmy dokonywać wszystkich wpłat.

Chcąc zaciągnąć pożyczkę na dowód, nie możemy mieć żadnych zaległości, czy być wpisanym do rejestru dłużników. Tak samo liczy się stały dochód, choć w tym wypadku – tak jak pisaliśmy – może on pochodzić z różnych źródeł, a forma umowy jest najmniej ważna. Po prostu pożyczkodawca musi widzieć, że w jakiś sposób zarabiamy i będziemy mieli z czego zwracać dług. No i oczywiście powinny posiadać telefon komórkowy, adres mailowy i mieć konto bankowe. Konieczne jest także polskie obywatelstwo i stały adres zameldowania.

Podsumowując, pożyczki bez dochodów są przeznaczone dla każdego, kto ma stały dochód, ale niekoniecznie pochodzi on z umowy o pracę. W dzisiejszych czasach, gdy wiele osób zatrudnionych jest na podstawie umów cywilnoprawnych bądź utrzymuje się dzięki różnym świadczeniom, taka forma pomocy ma sens, dlatego też cieszy się ogromną popularnością. Pamiętajmy, że pożyczki bez dochodów nie są skierowane do osób, które w ogóle nie otrzymują wynagrodzenia. Nie jest to także produkt finansowy dla tych, którzy pracują „na czarno” i nie mogą swoich zarobków udokumentować. Hasło „pożyczki bez dochodów” to w tym przypadku pewne uproszczenie i nie należy traktować tego dosłownie.

Odwiedź stronę pożyczkodawcy i zapoznaj się z warunkami pożyczki

Poprzedni artykułSzafka na klucze – kluczowe wyposażenie firmy
Następny artykułRozwaga przy wyborze wagi platformowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj