Czy początek roku to dobry czas, by kupić nowe auto?

Decyzja zapadła – czas zmienić pojazd. Zamiast jednak rozglądać się za autem używanym, coraz częściej myślisz o wizycie w salonie samochodowym? Liczysz się, że sporym wydatkiem, jednak masz też nadzieję na możliwość uzyskania rabatu. Sprawdź, czy początek roku to faktycznie dobry okres na takie zakupy.

W salonach samochodowych – w przeciwieństwie do wielu innych punktów sprzedaży – ceny „topnieją” z początkiem roku. Powód jest prosty – u dealerów cały czas trwa wyprzedaż rocznika, tj. sprzedaż nowych pojazdów wyprodukowanych w minionym roku.

Początek roku to szansa na upusty rzędu kilkunastu tys. złotych

Wyprzedaż rocznika daje szansę na uzyskanie dużych rabatów cenowych na samochody wyprodukowane rok wcześniej. W zależności od modelu czy wersji wyposażenia, można zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Aby się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na ofertę przygotowaną w salonach marki Toyota. Decydując się na wyprzedażowy model:

 • RAV4, rabat wynosi nawet 14 800 zł,
 • Land Cruiser, upust wynosi nawet 28 000 zł,
 • Corolla Sedan, zniżka wynosi nawet 16 000 zł.

Warto więc pomyśleć o zakupie takiego pojazdu – szczególnie, że w przypadku Toyoty dochodzi do niskiej utraty wartości w kolejnych latach. Można więc mieć pewność, że w razie sprzedaży pojazdu, strata finansowa nie będzie duża.

Na auto z wyprzedaży możesz wziąć kredyt

Zastanawiasz się nad zakupem pojazdu z wyprzedaży rocznika, ponieważ nie masz pewności co do sposobu finansowania? Na takie auto bez problemu otrzymasz kredyt samochodowy – o ile masz odpowiednio wysoką zdolność kredytową.

Ciekawą opcją może być Kredyt SMARTPLAN na nowe pojazdy w ofercie Toyota Banku (RRSO 8,41%). Na korzyść tego rozwiązania przemawia m.in.:

 • możliwość dopełnienia formalności bezpośrednio u dealera,
 • preferencyjne warunki finansowe,
 • krótki okres finansowania – 3-4 lata,
 • możliwość wymiany pojazdu na nowy bez angażowania środków własnych.

Wyróżnikiem jest też niska miesięczna rata, ponieważ kredytobiorca spłaca wyłącznie tę część, która odpowiada rzeczywistej utracie wartości samochodu przez okres finansowania.

Jak kupić dobry samochód z wyprzedaży rocznika?

Nie decyduj się na przypadkowy model auta – nawet, jeśli dealer obiecuje sporą zniżkę. Musisz wziąć pod uwagę nie tylko wysokość przyznanego rabatu, ale również wiele innych kwestii.

Zwróć uwagę m.in. na:

 • wartość rezydualną,
 • opinie o usterkach,
 • proponowaną wersję silnikową,
 • dostępne wyposażenie.

Im więcej parametrów porównasz, tym większą będziesz mieć satysfakcję z zakupu.

Poprzedni artykułOszczędzanie na wakacje. Czy konto oszczędnościowe jest dobrym wyborem?
Następny artykułCzym jest i co powinno zawierać świadectwo pracy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj