Znalazłem potrąconego psa-co zrobić? Bądź odpowiedzialny!

Z roku na rok liczba potrąconych zwierząt a szczególnie psów rośnie. Mimo alarmowania właścicieli o konsekwencjach wypuszczania psa na samotne spacery, liczba ta wzrasta. Dzieje się tak szczególnie w wakacje, kiedy na ulicach możemy zaobserwować wzmożony ruch wczasowiczów.

Co zatem powinniśmy zrobić kiedy znajdziemy potrąconego psa? Jak się zachować?. Przede wszystkim zachowaj się odpowiedzialnie. Pomóż uratować mu życie i nie bagatelizuj problemu. Jeśli zobaczyłeś go-zatrzymaj się. Daj mu szansę na przeżycie!

Lekarz pierwszym krokiem

Pierwszym krokiem po znalezieniu potrąconego psa jest niezwłoczne zabranie go z szosy. Zmniejszysz tym szanse na kolejne potrącenie przez rozpędzone auto, którego pies mógłby nie przeżyć.

Następnie najlepiej zabrać go do weterynarza – pytamy weterynarzy z vetpassion.pl . Uratujesz mu nie tylko zdrowie, ale i życie. Owiń go w ciepły koc lub jeśli nie masz go przy sobie poświęć swoją kurtkę.

Niezależnie czy zwierzak wygląda na ciężki czy lekki uraz – nie bagatelizuj problemu. Część urazów może być niewidoczna gołym okiem, a zwierzak może nie czuc bólo przez adrenalinę.

Zabezpiecz go w samochodzie i zawieź do najbliższej przychodni weterynaryjnej. Nie szukaj daleko, gdyż w tej sytuacji liczy się każda minuta.

Stabilizuj psa podczas transportu, gdyż może mieć uszkodzenia wewnętrzne.

Co dalej?

Wchodząc do kliniki poinformuj lekarza, że jest to nagły przypadek. Tym samym przyjmie was bez kolejki.

Po badaniu urazowym lekarz wykona potrzebne badania i poda ci plan leczenia. Niestety koszty leczenia bezpańskiego zwierzęcia pokrywa osoba, która zwierzę znalazła.

Zwierzę można również przekazac straży miejskiej, która zajmuje się takimi przypadkami. W ten sposób pies również otrzyma pomoc weterynaryjną, jednak koszty pokryje miasto.

Jeśli pies ma właściciela a jego dane widnieją na obroży lub pies jest zachipowany to lekarz weterynarii poinformuje o tym fakcie właściciela. Jeśli chcesz możesz zostawić numer telefonu lekarzowi w celu poinformowania o dalszym leczeniu i stanie zdrowia pacjenta.

Podsumowując – najważniejsza jest reakcja. Nie przejeżdżaj obojętnie obok potrąconego zwierzęcia. Reaguj. Możesz uratowac mu zdrowie i życie.

W wielu przypadkach osoba ratująca porzuconego, potrąconego psa decyduje się na adopcję nowego kompana, który będzie wdzięczny do końca życia.

Poprzedni artykułPrzepisy na dobre soki owocowe i warzywne. Jaki owoc lubisz?
Następny artykułMetody podnoszenia odporności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj