Assistance nie tylko dla kierowców. W czym jeszcze pomogą Ci dodatkowe usługi z polisy?

Serwisant naprawiający pralkę

Co jako pierwsze przychodzi Ci do głowy, gdy myślisz o ubezpieczeniu assistance? Z dużym prawdopodobieństwem jest to usługa, którą wykupujesz jako kierowca, aby uzyskać pomoc w przypadku niespodziewanej sytuacji na drodze. Okazuje się jednak, że niektóre pakiety assistance, np. oferowane przez ERGO Hestia, dotyczą nie tylko kierowców. Ich zakres jest znacznie szerszy.

Z tekstu dowiesz się:

 • jakie warianty ubezpieczenia assistance masz do wyboru w ERGO Hestia,
 • jak skorzystać z pomocy w ramach ubezpieczenia assistance,
 • jakie są zalety korzystania z pakietu assistance.

Assistance może być dodatkiem do ubezpieczenia domu, mieszkania czy firmy. Wybór pakietów jest naprawdę szeroki, więc z łatwością wybierzesz dla siebie ubezpieczenie na miarę swoich potrzeb.

Pakiet assistance w ERGO Hestia – co obejmuje?

Niemal każda agencja ubezpieczeniowa oferuje swoim klientom usługę assistance dla kierowców. Ale w ERGO Hestia assistance może dotyczyć wielu aspektów życia codziennego.

 • Home Assistance

Assistance domowe to pakiet usług, o które możesz rozszerzyć ubezpieczenie nieruchomości. Dzięki temu zyskasz pomoc w przypadku uszkodzenia lub awarii, np. sprzętu komputerowego, RTV lub AGD, urządzeń grzewczych czy instalacji wodno-kanalizacyjnej.

 • Medical Assistance

Ten wariant ubezpieczenia jest przydatny w sytuacji związanej z nagłą chorobą lub wypadkiem. Ubezpieczyciel umówi za Ciebie wizytę lekarza czy pielęgniarki, ale także zadba o Twoją rodzinę w tej trudnej sytuacji. Możesz liczyć m.in. na dowóz zakupów spożywczych do domu, transport do szpitala i z powrotem czy nawet opiekę nad dziećmi.

 • SOS Assistance

SOS to pomoc w nagłych sytuacjach, które są związane z poważnym uszkodzeniem domu – np. na skutek powodzi, pożaru czy włamania. Ten rodzaj ubezpieczenia przydaje się, gdy szkoda jest na tyle poważna, że uniemożliwia Ci dalsze mieszkanie. W takiej sytuacji ERGO Hestia zapewni Tobie i Twojej rodzinie lokal zastępczy, a także dozór opuszczonego domu.

 • Dom i Firma Assistance

Pakiet assistance jako dodatek do ubezpieczenia domu i firmy obejmuje naprawy instalacji czy sprzętu. Jego zakres jest zatem podobny jak w przypadku Home Assistance – z tym, że obejmuje dodatkowo naprawy urządzeń i instalacji firmowych.

Jak działa ubezpieczenie assistance inne niż komunikacyjne?

Jeśli korzystasz z ubezpieczenia assistence jako kierowca, z pewnością wiesz, jak przebiega zgłoszenie i organizacja pomocy. Ale jak skorzystać z tego, co oferuje Ci agencja ubezpieczeniowa w ramach ubezpieczenia assistance domu czy firmy? Proces wcale nie musi być skomplikowany. Najważniejsze kroki to:

 • zgłoszenie problemu – za pomocą jednego telefonu, bez zbędnych formalności,
 • organizacja pomocy przez Centrum Alarmowe – ze stałym kontaktem pomiędzy Tobą a ubezpieczycielem,
 • profesjonalna pomoc – dokładnie w takim zakresie, jaki ustalisz z konsultantem,
 • ewentualna organizacja sprzętu zastępczego – jeśli nie możesz czekać na naprawę, ponieważ np. dana rzecz jest Ci niezbędna do pracy.

Assistance dla domu i firmy – dlaczego warto?

Pakiet assistance nie tylko dla kierowców to dla Ciebie mnóstwo zalet. Najważniejsze z nich to:

 • oszczędność czasu, którego nie musisz poświęcać na naprawę sprzętu czy załatwienie innej sprawy,
 • brak konieczności płacenia za wizytę fachowca,
 • bezproblemowa naprawa instalacji i sprzętów – także po okresie gwarancji,
 • brak konieczności przerywania pracy – ze względu na możliwość dostarczenia sprzętów zastępczych,
 • możliwość dodania pakietu assistance do podstawowego ubezpieczenia w każdym momencie trwania umowy – w przypadku oferty ERGO Hestii.

Dodanie ubezpieczenia assistance do podstawowej polisy to szansa na znaczną poprawę komfortu życia codziennego oraz pracy. Sprawdź ofertę ERGO Hestia i wybierz pakiet dopasowany do Twoich potrzeb!

Poprzedni artykułKredyt gotówkowy czy pożyczka online? Poznaj różnicę!
Następny artykułKsięgowość bez tajemnic. Jak biuro księgowe pomoże rozwinąć Twoją działalność?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj