Księgowość bez tajemnic. Jak biuro księgowe pomoże rozwinąć Twoją działalność?

Firma bez księgowości jest jak samochód bez kół. Nawet jeśli ładnie się prezentuje, dobrze zapowiada i ma świetne osiągi, to daleko nie zajdzie. Dobre biuro księgowe to podstawa solidnego biznesu.

Prowadzenie księgowości zwłaszcza tej w wariancie uproszczonym to zajęcie, które na dobrą sprawę może realizować sam przedsiębiorca. Jeśli jednak nie ma odpowiedniej wiedzy i wykształcenia kierunkowego to raczej karkołomne zadanie. Z drugiej strony zatrudnienie samodzielnej księgowej lub księgowego to wydatek, na który niewielkie podmioty nie mogą sobie pozwolić. Wówczas optymalnym rozwiązaniem będzie profesjonalne biuro księgowe. Co warto wiedzieć przed podpisaniem umowy?

Biuro księgowe — pytania, które warto zadać

W rozmowie z przedstawicielami biura rachunkowego często będzie pojawiać się pytanie, ile? Nie tylko ile to będzie kosztować, choć to kardynalne zapytanie przedsiębiorców, ale także ile spraw w ramach opłaty jesteśmy w stanie załatwić. Biura dla mniejszych firm oferują pakiety, w ramach których przewidziany jest określony zakres usług. Często dotyczy on rozliczenia ilości faktur lub paragonów. Znając specyfikę swojego zajęcia, możemy łatwo określić czy będzie to raczej 10 szt. czy 1000 szt. Oczywiście zawsze istnieje możliwość zmiany pakietu wraz z rozwojem przedsiębiorstwa. Ponadto, gdy nasza firma osiągnie pewien pułap, pojawia się możliwość indywidualnego ustalenia opłat. Niemniej dojście do określonego poziomu sprawia, że właściciele działalności rozważają stworzenie stanowiska księgowej w firmie. Warto ten dylemat rozłożyć na czynniki pierwsze.

Biuro rachunkowe kontra samodzielna księgowa

O ile dobrze mieć pod ręką osobę, która zajmuje się sprawami rachunkowymi, o tyle nie zawsze jest ona w stanie poradzić sobie ze wszystkimi zagadnieniami. Jak w większości zawodów, również księgowość ma swoje specjalizacje. Ktoś lepiej czuje się w dziedzinie VAT, a inna osoba biegle porusza się w zagadnieniach podatkowych. W jednym i drugim wypadku może to przynieść firmie korzyść, ale nie będziesz mógł skorzystać z tego jednocześnie. Jedna osoba nie jest zajmować się każdą dziedziną rachunkowości. Przez co pewne szanse mogą po prostu umknąć.

Biuro rachunkowe to zespół naczyń powiązanych. Oznacza to, że pracuje w nim przynajmniej kilka osób o różnym stopniu wtajemniczenia i specjalizacji. Taka dywersyfikacja wiedzy daje wiele możliwości. Prześwietlenie firmy przez jej pryzmat pozwoli skorzystać z optymalnych dla niej rozwiązań. W tym wypadku jest większa szansa, że uzyskamy korzyści z prowadzonej przez biuro polityki VAT czy zagadnień podatkowych, które wesprą działanie przedsiębiorstwa. Podobny efekt można uzyskać w firmie, ale wymaga to zatrudnienia kolejnej lub kolejnych osób, na co nie zawsze nas stać. Korzystając z usług biura rachunkowego mamy dostęp do znacznie szerszego zakresu współpracy. Więcej przydatnych informacji na ten temat, znaleźć można na https://megalex.pl/.

Biuro rachunkowe pamięta o wielu obowiązkach, o których przedsiębiorcy po prostu zapominają. Nic dziwnego w końcu ich zadaniem jest rozwój przedsiębiorstwa, jako całego organizmu, a nie tylko skupianie się na poszczególnych sekcjach. Prowadząc własny biznes niezależnie od wielkości i skali, warto współpracować z biurem księgowym, które nas wspiera na wielu płaszczyznach, a nie tylko w wąskim wycinku. Dzięki temu można skupić się na działaniach rozwojowych firmy i osiągać kolejne cele.

Poprzedni artykułAssistance nie tylko dla kierowców. W czym jeszcze pomogą Ci dodatkowe usługi z polisy?
Następny artykułKredyt gotówkowy online – szybki i bezpieczny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj