Oficjalna moneta EURO 2020 – jak wygląda?

Z okazji ważnych imprez sportowych emitowane są często specjalne monety okolicznościowe. Oficjalna moneta EURO 2020 powstała, aby upamiętnić Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, które po raz pierwszy w historii zostały przełożone na kolejny rok z powodu panującej w Europie pandemii koronawirusa. Jak ona wygląda?

Ze względu na przełożone mistrzostwa, numizmat zyskał dodatkową wartość i stał się nie lada gratką, nie tylko dla kolekcjonerów monet okolicznościowych, lecz i dla fanów futbolu. Moneta dostępna jest na stronie internetowej https://www.skarbnicanarodowa.pl/zloto/zlote-monety.

Jak wygląda moneta EURO 2020 – awers i rewers

Moneta okolicznościowa wyemitowana z okazji wielkiego wydarzenia sportowego, jakim są Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, została wykonana z czystego złota. Miejsce emisji to Wyspy Solomona, kraj, którego głową jest królowa brytyjska Elżbieta II, w związku z czym jej portret pojawia się na awersie. Rewers monety natomiast zdobi wizerunek Pucharu Henriego Delaunaya przyznawany zwycięzcom Mistrzostw. Ponad nim widnieje nazwa turnieju, czyli UEFA EURO 2020. Nominał monety to 10 dolarów. Numizmat ma średnicę 20 mm i waży 3,11 g. Zachwyca pięknym odcieniem złota i unikatowym projektem.

Czym wyróżnia się moneta EURO 2020 – cechy charakterystyczne

Tym, co szczególnie wyróżnia numizmat jest fakt, że powstał z okazji wydarzenia, które z przyczyn losowych odbyło się rok później. Taka sytuacja zdarzyła się po razy pierwszy w historii Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Monety wyemitowano w nakładzie zaledwie 500 egzemplarzy na świecie, co sprawia, że jej posiadanie stało się marzeniem wielu kolekcjonerów. W Polsce znaleźć można ją wyłącznie w ofercie Skarbnicy Narodowej. Każdy egzemplarz zapakowany jest w specjalnie zaprojektowane opakowanie z logo turnieju. Ze względu na wartość historyczną numizmatu i jego ograniczoną dostępność stanowi on także doskonały upominek dla kolekcjonera monet okolicznościowych lub fana piłki nożnej.

Poprzedni artykułJakie garnki wybrać do kuchni?
Następny artykułNa czym polegają kampanie AdWords?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj