Beżowe buty. Co zrobić, aby utrzymać ich czystość jak najdłużej?

Jasne, beżowe buty mają wiele zalet: odpowiednio dobrane potrafią optycznie wydłużyć nogi, a oprócz tego świetnie się prezentują. Stanowią świetny dodatek do wielu stylizacji, jednak – niestety – mają także dość dużą wadę: łatwo je pobrudzić. W jaki sposób zadbać o beżowe buty, by zachowały świetny wygląd na dłużej?

Regularność jest kluczowa

Na wstępie pragniemy zaznaczyć, że trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że używane beżowe buty po dłuższym czasie ich noszenia nigdy nie będą prezentować się tak samo. Eksponowane na działanie różnych warunków atmosferycznych, a także eksploatowane podczas poruszania się po rozmaitych nawierzchniach – beżowe buty zmienią nieco swój wygląd, nawet gdy o nie dbamy.

Nie oznacza to jednak, że nie warto odpowiednio zabezpieczyć butów o beżowym kolorze. Dzięki regularnym zabiegom pielęgnacyjnym i zabezpieczającym możemy sprawić, że buty pozostaną w doskonałym stanie zdecydowanie dłużej, prezentując się świetnie przy każdym ich nakładaniu. Kluczowym słowem jest tutaj jednak właśnie wspomniana regularność: bez niej nawet najdroższe, najpiękniejsze beżowe czółenka nie będą wyglądać dobrze! Dlatego też usuwanie zabrudzeń warto przeprowadzać tuż po ich pojawieniu się – utrwalone plamy nie schodzą zbyt łatwo, a poza tym mogą pozostawić na powierzchni buta nieestetyczne przebarwienia, których już się nie pozbędziemy.

Lepiej zapobiegać niż później się męczyć!

Producenci jasnego obuwia doskonale zdają sobie sprawę z tego, że na jasnym materiale – bez względu na to, czy mamy do czynienia z wykonanymi z naturalnej skóry czółenkami, czy może butami wykonanymi z syntetycznego materiału – każde beżowe obuwie prędzej czy później zacznie prezentować się nieestetycznie w związku z zabrudzeniami.

Na szczęście, w sprzedaży dostępne są różnego rodzaju preparaty, które pomogą zabezpieczyć damskie czółenka, a także inne modele obuwia, przed przypadkowym zabrudzeniem. Wystarczy odpowiednio dopasować rodzaj preparatu do materiału, z którego wykonane są buty i zaimpregnować obuwie (krok ten jest szczególnie istotny w przypadku skóry naturalnej, a także syntetycznej!).

Jak wyczyścić beżowe buty?

Jeśli buty uległy już zabrudzeniu – na szczęście w wielu przypadkach można poradzić sobie z ich wyczyszczeniem. Damskie mokasyny skórzane można oczyścić z zabrudzeń przy użyciu… szarego mydła. Miękka szmatka z wodą i mydłem pozwoli usunąć większość zabrudzeń, wystarczy przy tym pamiętać o kilku istotnych zasadach. Przede wszystkim, wody nie wolno używać zbyt dużo! Należy rozpuścić w niej sporą ilość mydła, jednak zamoczoną w wodzie szmatkę trzeba dokładnie wycisnąć, a nadmiar wody – od razu zbierać z powierzchni buta. W razie trudniejszych do usunięcia zabrudzeń można także skorzystać ze specjalnych szczoteczek do czyszczenia skórzanego obuwia. Po zakończonym zabiegu konieczne jest zaimpregnowanie buta, najlepiej preparatem przeznaczonym do jasnych modeli.

W przypadku jasnego obuwia szczególne znaczenie ma regularność. Zaschnięty brud, pozostawiony na powierzchni buta przez długi czas jest niemalże niemożliwy do usunięcia.

Poprzedni artykułKoszty uzyskania przychodu. Jak je policzyć?
Następny artykułProjektowanie stron internetowych. Jak to się robi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj