Projektowanie stron internetowych. Jak to się robi?

projektowanie stron internetowych

Na świecie codziennie miliardy osób surfuje po internecie. W Polsce w 2021 92,4% gospodarstw domowych posiadało dostęp do Internetu i było to o 2,0 p. proc. więcej niż w roku poprzednim. Co w nim robią? Wszystko! Od zdobywania informacji, po zakupy, rozrywkę czy naukę. W 2020 r. ponad jedna trzecia przedsiębiorstw (35,5%) zadeklarowała zwiększenie wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych. I słusznie, bo w sieci kryje się klucz do sukcesu.

Strony internetowe. Zielona Góra ma specjalistów

Żyjemy w świecie internetu. Ogromna rzesza ludzi szuka w sieci informacji o produktach korzystając z wyszukiwarek internetowych. Co to oznacza dla przedsiębiorcy? Że jeśli chce odnotowywać zyski musi się pokazać i zadbać o swój wizerunek w sieci. Stąd też wiele firm inwestuje w strony internetowe. Zielona Góra wie jak zabrać się za projektowanie stron internetowych. I to tutaj znajdziemy wielu sprawdzonych i dobrych specjalistów.

Strona dla biura nieruchomości inna niż dla fotografa. Jak projektować dobre www?

Projektowanie stron internetowych nie jest sprawą prostą i wymaga wiedzy, a także wyczucia. Sama znajomość technicznych rozwiązań zbudowania strony internetowych (bo przecież stronę można zbudować nawet w oparciu o gotowe templatki), nie jest gwarancją sukcesu. Trzeba w pierwszej kolejności określić cel, dla którego strona jest budowana, a także  typ biznesu. I tak na przykład strona dla biura nieruchomości będzie inna od tej dla fotografa czy fryzjera. Różnić będzie się nie tylko wyglądem, ale choćby funkcjonalnościami. Strona dla biura nieruchomości może zawierać kluczowe dla tej branży dodatki, jak możliwość synchronizacji z popularnymi systemami wymiany ofert, specjalna wyszukiwarka lokali czy kalkulator opłat. Z kolei strona dla fotografa będzie znacznie mniej skomplikowana i będzie skupiała się na prezentacji prac artysty, jego portfolio i cenniku.

 strony internetowe Zielona Góra

Projektowanie stron internetowych. Skup się na kliencie

Przy projektowaniu stron www bardzo ważna jest analiza grupy docelowej, czyli określenie do kogo mają być kierowane usługi. Jak wyjaśniają specjaliści z Zielonej Góry częstym błędem jest skupianie się na tym, co chce właściciel firmy, a nie czego oczekiwaliby klienci. W efekcie taki potencjalny nabywca wchodzi na stronę, ale zupełnie nie umie się w niej odnaleźć i nie trafia na to,  czego szuka. Kończy się to tak, że internauta wychodzi i kieruje swoje wirtualne kroki do konkurencji. Specjaliści szacują, że jeśli za trzecim kliknięciem klient nadal nie znalazł tego czego szuka to ilość porzuceń strony drastycznie wzrasta. Wszystko to sprowadza się do spostrzeżenia, że dobra strona internetowa, to taka, która jest efektywna w pozyskiwanie klientów.

Poprzedni artykułBeżowe buty. Co zrobić, aby utrzymać ich czystość jak najdłużej?
Następny artykułJakie lampy do ogrodu wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj