Jakie lampy do ogrodu wybrać?

Lampy ogrodowe to rozwiązanie funkcjonalne i dekoracyjne jednocześnie. Oświetlenie ogrodowe pozwala ci bowiem zarówno zapewnić bezpieczną drogę do domu po zmroku, jak i stworzyć wyjątkowy Klimat nie tylko w samym ogrodzie, ale i na tarasie czy w altanie.

Lampy ogrodowe — czego od nich oczekiwać?

Do wyboru masz bardzo różne rozwiązania, zarówno lampy stojące, wiszące, kinkiety, lampy sufitowe. W samym ogrodzie genialnie sprawdzą się także lampy solarne. Ważne jednak, aby konkretne rozwiązania dopasować do swoich potrzeb. Bez większego problemu znajdziesz analogiczne rozwiązania zewnętrzne jak Ramko Echo, pamiętać jednak musisz, że w ogrodzie lampa jest narażona przede wszystkim na dodatkowe czynniki atmosferyczne. Z tego też względu lampy tarasowe czy ogrodowe wykonane są z nieco innych materiałów niż te wewnętrzne i z rozwiązań tych niespecjalnie da się korzystać zamiennie. Przed zakupem zawsze sprawdź, czy konkretny model jest rekomendowany do użycia na zewnątrz. Oczywiście możesz postawić na lampy LED wpuszczane w sufit na tarasie czy Azzardo Bross, natomiast jeśli chcesz szukać rozwiązania do ogrodowej altany, lepiej pomyśl o nieco innym rozwiązaniu.

Jak zaprojektować oświetlenie ogrodu? Jakie lampy do ogrodu wybrać?

Świetnym rozwiązaniem są z pewnością odpowiednio dopasowane lampy LED oraz solarne lampy, które czerpią energię ze słońca. Świecą one około 8-9 godzin, co w perspektywie wieczornej pory jest najczęściej absolutnie wystarczające. Uzupełnić je mogę reflektory kierunkowe, jeśli chcesz odpowiednio oświetlić podjazd lub ścieżkę do domu. Projekt oświetlenie ogrodowe stawiać warto na połączenie funkcjonalności i elementów dekoracyjnych. Lampy ścienne ogrodowe, latarenki, ozdobne kinkiety to świetne rozwiązanie, dobrze jednak jeśli uzupełniają je lampy najazdowe.

Czy tylko lampy solarne sprawdzą się jako oświetlenie ogrodowe?

Efektowne lampy solarne to bardzo cenny i ciekawy pomysł do oświetlenia ogrodu. Doskonale sprawdzają się one przede wszystkim pośród roślinności. Trzeba jednak pamiętać, że ich działanie jest zależne od promieniowania słonecznego, a światło generowane przez nie jest także dość specyficzne, bardziej zbliżone do dziennego. Warto więc tego typu oświetlenie uzupełnić choćby o dwie lampy wiszące przy wejściu do domu i na taras albo oświetlenie punktowe przy podjeździe do garażu. Lampy zewnętrzne to bowiem nie tylko element dekoracyjny, lecz także funkcjonalny i zapewniający bezpieczeństwo poruszania się po zmroku i nie warto o tym zapominać.

Poprzedni artykułProjektowanie stron internetowych. Jak to się robi?
Następny artykułCzy podróżowanie busem do Niemiec jest bezpieczne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj