Komin systemowy – alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań

Wykorzystywane technologie stale się zmieniają i rozwijają – również w budownictwie. Rozwiązania przyspieszające i usprawniające pracę wypierają te przestarzałe i tradycyjne. Podobnie jest w przypadku systemów kominowych. Coraz więcej osób decyduje się na moduły gotowe do montażu. Dlaczego kominy systemowe zyskują na popularności? Oto kilka powodów.

Czym są kominy systemowe?

Co odróżnia kominy systemowe od tych tradycyjnych, murowanych? To przede wszystkim rozwiązanie gotowe do montażu. Systemy kominowe sprzedawane są w zestawach składających się z przygotowanych wcześniej elementów. Producenci łączą je jeszcze na etapie produkcji, a w skład takiego systemu wchodzą m.in. ceramiczna rura, elementy zewnętrzne, kratki wentylacyjne, drzwiczki itp. W niektórych przypadkach do zestawów dodawana jest jeszcze izolacja termiczna zapobiegająca utracie ciepła.

Prosta obsługa

Systemy kominowe to łatwa obsługa zarówno na etapie montażu, jak i eksploatacji. Dzięki gotowym elementom transport i instalacja są o wiele prostsze. Producenci podkreślają, że montażu można dokonać samodzielnie, a do każdego zestawu dołączona jest szczegółowa instrukcja. To duża oszczędność, ponieważ nie musimy się martwić o zatrudnianie pomocników.

Uniwersalne rozwiązanie

Kolejną zaletą kominów systemowych jest to, że są one kompatybilne z wieloma systemami grzewczymi. Przykład? System kominowy uniwersal dostępny w ofercie systemykominowe.pl współpracuje z piecami centralnego ogrzewania oraz kominkami. Producenci podkreślają, że produkt jest odporny na wszystkie rodzaje paliw, zarówno płynnych, jak i stałych. Wśród sugerowanych rodzajów opału znajdziemy m.in. brykiet, drewno, gaz, olej opałowy i węgiel. Skąd tak duże możliwości? Wszystko za sprawą wysokiej jakości materiałów zapewniających bezpieczeństwo eksploatacji. Prefabrykowane elementy spełniają wszelkie normy dotyczące odporności na pożar sadzy oraz użytkowanie w warunkach zawilgocenia.

Ponadto istnieje możliwość połączenia wkładu z systemem dystrybucji gorącego powietrza oraz płaszczem wodnym. Dzięki temu ciepło jest dostarczane do każdego pomieszczenia w domu.

Możliwości aranżacyjne

Czy z takiego rozwiązania można skorzystać w wybudowanym domu? Oczywiście. Kominy systemowe mogą być stosowane zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz budynków. A co z walorami estetycznymi? Nowoczesny design sprawia, że zakupiony system możemy dopasować do każdej elewacji. To ogromna swoboda aranżacyjna, co sprawia, że moduły są jeszcze bardziej uniwersalne.

Poprzedni artykułJakie kwiaty na balkon?
Następny artykułPraca w Polsce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj