Jakie są dostępne modele nabycia systemu WMS?

System WMS jest kluczowym elementem łańcucha dostaw każdej firmy. Magazynowy system informatyczny może pomóc firmom zwiększyć wydajność, poprawić marże i obniżyć koszty. Celem tego przewodnika jest zidentyfikowanie różnych typów modeli akwizycji oprogramowania WMS oraz ocena ich zalet i wad.

Pierwszy model to model z licencją wieczystą. Jest to najpopularniejszy typ licencji WMS, który można wdrożyć na dwa sposoby – jako instalacja lokalna lub licencjonując oprogramowanie jako usługę hostowaną w chmurze. Licencjonowanie oprogramowania pozwala zaoszczędzić na kosztach drogiego sprzętu przy jednoczesnej oszczędności mocy obliczeniowej.

Drugim modelem akwizycji jest leasing sprzętu z opcją wykupu na koniec okresu leasingu. Daje to klientom elastyczność w zakresie modernizacji sprzętu w przyszłych latach bez inwestowania kapitału.

Czym jest system WMS

WMS to skrót od Warehouse Management System. Jest to oprogramowanie zarządzające całą pracą magazynu. Warehouse Management System (WMS) jest ważnym elementem łańcucha dostaw, ponieważ optymalizuje przepływ towarów między magazynami a ich klientami.

Modele akwizycji WMS mogą być gotowe, hostowane lub lokalne. Najbardziej popularne są modele z półki, ponieważ są tańsze od rozwiązań niestandardowych i zapewniają dostęp do funkcji niedostępnych w innych modelach. Rozwiązania hostowane mogą być tańsze niż rozwiązania lokalne, ale mają ograniczenia, takie jak mniejsza personalizacja. Rozwiązania on-premise mają większą personalizację, ale są droższe, ponieważ musisz wykupić licencje dla każdego nowego użytkownika, który dołącza do Twojej firmy po zakupie systemu WMS.

Co to jest system magazynowy (WMS)?

System zarządzania magazynem to system komputerowy, który służy do zarządzania zapasami i innymi czynnościami w magazynie -> tu do wynajęcia magazyny w całej Polsce.

Menedżerowie magazynów używają tego oprogramowania do śledzenia wszystkich zapasów towaru w magazynie, kontrolowania przepływu materiałów i optymalizacji wykorzystania przestrzeni, sprawdzania stanów magazynowych. Dwie najważniejsze funkcje takiej aplikacji to:

  1. Zarządzanie zamówieniami: ta funkcja to sprawna wymiana danych, która umożliwia planowanie przepływu pracy, nawet jeśli otrzymujesz zamówienia od wielu klientów, dostawców lub kanałów. Ma to bardzo duże znaczenie w pracy systemem WMS oraz pozwala upewnić się, że masz odpowiednią ilość zapasów dla każdego zamówienia oraz może generować raporty dotyczące sprzedaży i wysyłek.
  2. Zarządzanie zapasami: ta funkcja pomaga kierownikom magazynu śledzić wszystkie towary, które mają na stanie, to szybka wymiana informacji — w tym to, co jest pod ręką, co zostało zamówione, ale jeszcze nie zostało odebrane, oraz to co zostało sprzedane, ale nie zostało wysłane.

Systemy zarządzania magazynem w XXI wieku

System magazynowy szybko staje się coraz bardziej wyrafinowany. Są teraz używane do kontrolowania zapasów, przepływu prac magazynowych, śledzenia, dostaw towaru i innych zadań.

Sposoby zarządzania magazynami daje możliwość pomocy w prognozowaniu liczby towarów, które będą potrzebne w przyszłości. Złożone algorytmy, na których się opierają, mogą przewidzieć, ile zapasów będzie potrzebnych w danym momencie.

Kiedyś zakup towaru wyglądał tak: gdy klient musi kupić przedmiot od dostawcy, należy postępować zgodnie z procesem. Klient wyśle prośbę o informacje do wielu dostawców i otrzyma odpowiedzi z opisem oferty każdego dostawcy. Jeśli klient znajdzie jednego dostawcę z najlepszą ceną odpowiedniego towaru, może złożyć zamówienie lub poczekać na odpowiedź innych dostawców. Po złożeniu zamówienia klient musi poczekać na przybycie swoich towarów przed złożeniem kolejnego zamówienia u innego dostawcy. Tradycyjny proces zamówień jest czasochłonny i nieefektywny. Software do zautomatyzowanego licytowania pozwoliło firmom zaoszczędzić czas poprzez przeglądanie ofert w czasie rzeczywistym i szybkie znajdowanie najlepszej ceny.

Podstawowe informacje o samoobsługowym modelu zakupów WMS

Systemy zarządzania pracą, znane również jako rozwiązania do planowania zasobów przedsiębiorstwa (systemu ERP), odgrywają kluczową rolę w działaniu i wydajności nowoczesnych organizacji. Rozwiązanie ERP obsługuje działania finansowe i operacyjne organizacji i obejmuje różne moduły, takie jak dystrybucja, logistyka, planowanie i kontrola produkcji (MPC), zarządzanie obsługą klienta (CSM) itp.

Model samoobsługowy odnosi się do możliwości korzystania z rozwiązania ERP bez interwencji człowieka. Nazywa się to również samoobsługowym outsourcingiem procesów biznesowych (WSBO). Ten tryb zapewnia organizacjom możliwość skonfigurowania własnego systemu bez udziału zewnętrznych konsultantów lub programistów. To tańszy i szybszy sposób na wdrożenie rozwiązań ERP przez firmy.

Poprzedni artykułZabudowy busów i autobusów. Przegląd rozwiązań
Następny artykułCzy kanapa w stylu chesterfield pasuje do każdego wnętrza?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj