Szkolenia BHP w Warszawie – stacjonarnie i online

Zapewnienie bezpieczeństwa i higieny pracy to podstawowy obowiązek każdego pracodawcy względem pracowników. Nakłada go Kodeks Pracy, a za niewywiązanie się pracodawcy grożą dotkliwe kary. Jednym z obowiązkowych elementów są szkolenia BHP, prowadzone zarówno dla osób kierujących pracownikami, jak i dla samych pracowników.

  1. Rodzaje szkoleń z zakresu BHP
  2. Szkolenia BHP stacjonarnie czy online?

Szkolenia z zakresu BHP i ochrony przeciwpożarowej powinny dotyczyć każdego pracownika, niezależnie od formy zatrudnienia. Choć wymagane są przepisami jedynie dla pracowników, z którymi pracodawca nawiązuje stosunek pracy, to dobrą praktyką jest również szkolenie zleceniobiorców i dziełobiorców.

Rodzaje szkoleń z zakresu BHP

Szkolenia BHP w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu czy Krakowie wyglądają tak samo – pracownik powinien odbyć szkolenie wstępne, a następnie, po upływie określonego w przepisach czasu, szkolenie okresowe. Szkolenie wstępne dzieli się zwykle na dwie części – instruktaż ogólny, dotyczący podstawowych zasad z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, a także instruktaż stanowiskowy, dotyczący stricte m.in. zagrożeń występujących na danym stanowisku pracy. Natomiast szkolenia okresowe odbywają się w określonej przepisami częstotliwości. Dla pracowników administracyjno-biurowych oraz pracowników inżynieryjno-technicznych należy je przeprowadzać nie rzadziej niż raz na pięć lat, dla pracowników na stanowiskach robotniczych nie rzadziej niż raz na trzy lata, z tym że jeśli pracownicy ci pracują w warunkach dużego zagrożenia, szkolenia okresowe należy przeprowadzać co najmniej raz w roku. Co ciekawe, szkolenia dotyczą również pracowników służby BHP, osób stanowiących nadzór BHP i samych pracodawców. Koszt szkoleń, zarówno wstępnych, jak i okresowych, ponosi pracodawca.

Szkolenia BHP stacjonarnie czy online?

Przepisy ustawy nie określają formy szkolenia – pracodawca może więc zorganizować zarówno szkolenie stacjonarne, jak i instruktaż przez internet. Wybierając szkolenia BHP w Warszawie w formie stacjonarnej, można liczyć na stały kontakt z prowadzącym szkolenie oraz możliwość przeprowadzenia takiego szkolenia w formie grupowej. Zarówno szkoleń wstępnych, jak i tych okresowych, można dokonywać również przez internet. Tę formę doceniają głównie pracodawcy, którzy sami są również zobowiązani do odbycia takiego szkolenia, związanego nie tylko z kierowaniem pracownikami, ale również przestrzeganiem przepisów z zakresu prawa pracy. Kompleksowe usługi w zakresie szkoleń BHP świadczone są głównie na zasadach outsourcingu.

Poprzedni artykułJakie magazyny można wynająć w Sosnowcu?
Następny artykułJak często są przeprowadzane okresowe szkolenia BHP?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj