Zróżnicowane pakiety medyczne dla pracowników – możliwość wyboru i dostosowania do własnych potrzeb!

Pakiety medyczne - młody mężczyzna podczas wizyty u pani doktor.

Prywatne pakiety medyczne to jedne z najczęściej oferowanych pracownikom benefitów pozapłacowych. To nie może dziwić – zapewniają one wiele korzyści zarówno osobom zatrudnionym, jak i pracodawcom. Należy jednak pamiętać o jeszcze jednej kwestii – pakiety medyczne dla firm można różnicować w taki sposób, aby jak najbardziej odpowiadały oczekiwaniom pracowników oraz profilowi działalności pracodawcy!

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie korzyści niesie pakiet medyczny dla pracowników i pracodawców,
  • dlaczego możliwość różnicowania pakietu medycznego dla firm jest tak ważna.

Pakiety medyczne dla firm to jeden z nieobowiązkowych benefitów pozapłacowych. W jego ramach pracodawca – wiążąc się umową z określoną placówką (lub siecią placówek) i wykupując określony abonament – zapewnia swoim pracownikom dostęp do prywatnej opieki medycznej. W przypadku sieci enel-med pakiety medyczne dla pracowników realizuje ponad 1600 placówek na terenie całego kraju, co zapewnia wygodny dostęp do usług medycznych w ramach określonego abonamentu.

Pakiet medyczny – korzyść dla wszystkich

Pakiety medyczne dla pracowników to korzyść zarówno dla pracowników, jak i dla pracodawców. Ci pierwsi zyskują komfortowy dostęp do lekarzy różnych specjalizacji, badań profilaktycznych, zabiegów ambulatoryjnych, a nawet hospitalizacji – w zależności od tego, na jaki pakiet medyczny zdecydował się pracodawca. Wszystko to kompleksowo zabezpiecza potrzeby zdrowotne zatrudnionych.

Oczywiście pakiety medyczne dla pracowników są korzystne również dla pracodawców. Są one widoczną oznaką zaangażowania społecznego firmy, stanowią bardzo atrakcyjny dodatek motywacyjny i wpływają na niższą absencję chorobową pracowników. Zakup pakietów można wliczyć w koszty działalności, co pozwala obniżyć podstawę opodatkowania.

Pakiety medyczne – dobierz je do potrzeb firmy i pracowników

Pakiety medyczne dla firm są już codziennością współczesnego rynku pracy. Nie jest jednak sztuką wykupić pierwszy lepszy pakiet medyczny, który nie będzie odpowiadał na potrzeby pracowników czy nie będzie pasował do profilu działalności firmy. Warto poświęcić nieco czasu na dokładną analizę ofert i wybrać taką, która spełni oczekiwania wszystkich.

Co mogą więc zawierać poszczególne pakiety medyczne dla pracowników?

  • Dostęp do lekarzy podstawowych specjalizacji – takich jak kardiolog, urolog, laryngolog czy internista. Zabezpiecza to podstawowe potrzeby zdrowotne pracowników i pozwala na sprawną diagnostykę i leczenie najczęstszych schorzeń, które mogą wpływać na absencję w pracy.
  • Dostęp do lekarzy konkretnych specjalizacji – wykonywanie niektórych zawodów zwiększa ryzyko wystąpienia określonych chorób zawodowych, np. schorzeń płuc, narządu ruchu czy wątroby. W interesie pracodawcy leży więc, by pracownicy mieli w takich sytuacjach szybki dostęp do specjalistów, którzy zajmą się profilaktyką, diagnostyką czy leczeniem takich chorób.
  • Badania laboratoryjne i profilaktyczne – pakiety medyczne dla firm mogą obejmować wykonywanie podstawowych badań laboratoryjnych oraz profilaktycznych, np. RTG klatki piersiowej, EKG, USG piersi, spirometrii itp. Wczesne wykrywanie i szybkie wdrożenie leczenia różnego rodzaju chorób zmniejsza absencję pracowników, a pracodawca buduje wizerunek firmy odpowiedzialnej społecznie.
  • Usługi stomatologiczne – leczenie stomatologiczne w ramach publicznej ochrony zdrowia jest w Polsce trudno dostępne i cechuje się niską jakością. Pakiet medyczny może więc obejmować również tego typu świadczenia z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod i technologii.
  • Hospitalizacje i operacje – poważna choroba wymagająca hospitalizacji czy zabiegu chirurgicznego to trudny moment w życiu każdego pracownika. Pakiet medyczny, który uwzględnia również sytuacje tego typu, jest ze strony pracodawcy wyrazem najwyższej troski o pracownika oraz ukierunkowania na jego potrzeby.

To oczywiście tylko kilka przykładów. Pakiety medyczne dla pracowników mogą uwzględniać również np. rehabilitację czy kompleksowe świadczenia medycyny pracy. Dzięki temu ofertę można w pełni dostosować do potrzeb firmy i zatrudnionych w niej osób!

Poprzedni artykułWydajny średniak w atrakcyjnej cenie? Poznaj Xiaomi Mi 9T!
Następny artykułDlaczego warto pakować produkty w pudełka?

1 KOMENTARZ

  1. Wszystko fajnie , tylko takie pakiety przeważnie są wykupowane dla kadry zarządzającej a szereogowi pracownicy muszą za nie płacić . Chyba musi jeszcze trochę czasu upłynąć aby świadomość ludzi się zmieniła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj