Usługi do studia projektowania graficznego – jakie wybrać?

Usługi projektowania graficznego są doceniane przez klientów na całym świecie – również w naszym kraju. Dobre logo potrafi przykuć uwagę i znacznie polepszyć wizerunek przedsiębiorstwa. Projektowanie graficzne wiąże się z korzystaniem z dużych mocy obliczeniowych, a także przestrzeni dyskowej. Dlatego właściciele przedsiębiorstw zajmujących się projektowaniem graficznym często decydują się na outsourcing usług wspierających ich codzienną pracę.

Dlaczego warto zdecydować się na outsourcing usług?

Pierwszą zaletą korzystania z tego rozwiązania są korzyści finansowe. Przedsiębiorca, który decyduje się na outsourcing zasobów, może korzystać z profesjonalnego zaplecza technologicznego – dużej przestrzeni dyskowej, a także pracy w chmurze z wymagającymi aplikacjami – bez konieczności tworzenia na przykład własnej serwerowni od podstaw, a także dostosowywania pod nią całej infrastruktury.

Kolejną kwestią są także oszczędności płynące z zatrudnienia specjalistów. Samo nabycie specjalistycznych urządzeń wiąże się ze sporymi kosztami, ale równie droga może być ich obsługa lub konserwacja. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest outsourcing, czyli na przykład korzystanie z centrum przetwarzania danych. Decydując się na nie, warto sprawdzić, czy dany dostawca jest zweryfikowaną marką i zapewni odpowiednie bezpieczeństwo przechowywanych informacji.

Centrum przetwarzania danych – jak usługa wpływa na płynniejszą działalność firmy?

Jak wspomniano wcześniej, osoby prowadzące studio projektowania graficznego muszą korzystać z dużej mocy obliczeniowej, a także sporej przestrzeni dyskowej. O ile pierwsza kwestia jest w zasięgu większości przedsiębiorstw – komputery o wysokiej wydajności i funkcjonalne podzespoły – o tyle przestrzeń dyskowa może kosztować naprawdę spore pieniądze.

Dlatego przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na wykupienie usługi z oferty centrum przetwarzania danych. Co to jest? Centrum przetwarzania danych, czyli nowoczesne Data Center, to miejsce zapewniające zaawansowane usługi IT, takie jak chmura dla firm, backup danych, kolokacja serwerów, czy usługi dedykowane dla użytkowników konkretnych rozwiązań. Ze względu na to, że w Data Center znajdują się ważne dane, jest to pilnie strzeżone miejsce – zarówno w sieci, jak i stacjonarnie.

Kto oferuje usługi związane z centrum przetwarzania danych?

Usługi związane z Data Center oferują takie firmy jak na przykład Comarch i INEA. W pierwszym przypadku firma zapewnia bezpieczeństwo przechowywania i przetwarzania istotnych informacji biznesowych – związanych z działalnością firmy. Jest dostępny w modelu hostingowym i w chmurze.

Jeżeli chodzi o usługi powiązane z Data Center INEA, są one dostępne w specjalnie zaprojektowanym obiekcie. Jest on chroniony 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez zaawansowane systemy bezpieczeństwa, zarówno przed zagrożeniami z zewnątrz, jak i w sieci. Data Center znajduje się w bezpiecznej lokalizacji – Wysogotowie, poza granicami administracyjnymi Poznania, 5 km od drogi A2. W ramach centrum przetwarzania danych, firma może skorzystać z usługi chmury obliczeniowej dostarczanej w modelu IaaS, skutecznej ochrony danych w formie backupu, kolokacji serwerów zapewniającej zaawansowaną infrastrukturę teletechniczną, a także usług dedykowanych dla klientów Veeam® oraz rozszerzonych usług hybrydowych.

Poprzedni artykułJakie wymogi formalne powinien spełniać akt notarialny?
Następny artykułCzy warto kupować oryginalne tonery do drukarki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj