Własna firma – jak ją założyć?

Własna firma - jak ją założyć?

Często zdarza się, że nie chcemy iść do pracy na etat, a wolimy założyć własny biznes. Szczególnie dotyczy to osób zaradnych i przedsiębiorczych, które nie mogą usiedzieć w jednym miejscu i cechuje ich stała chęć działania. Wtedy warto pomyśleć o założeniu własnej działalności gospodarczej, co dziś nie jest zadaniem wyjątkowo trudnym. Pierwszym krokiem będzie udanie się do odpowiedniego dla naszego miejsca zamieszkania Urzędu Gminy lub miasta. Tam zostaniemy pokierowani do działu, gdzie możemy założyć firmę.

Własna firma krok po kroku

Następnie wystarczy prawidłowo wypełnić z urzędnikiem wniosek CEDIG, gdzie podajemy wszystkie nasze dane, oraz wybieramy odpowiednią dla nas formę opodatkowania. Warto wcześniej zapoznać się z przepisami, by zakładanie firmy poszło nam szybko i sprawnie i byśmy później nie żałowali wybranej przez nas formy płacenia podatków. Firmę można równie dobrze założyć też przez Internet, ale wtedy musimy bardzo dobrze znać się na przepisach, lub mieć kogoś, kto doradzi nam przy formalnościach, dlatego dla początkujących przedsiębiorców najlepszym rozwiązaniem będzie dokonanie tego kroku w właściwym dla nas urzędzie gminy lub miasta, gdzie urzędnicy przeprowadzą nas przez ten proces.

Jak założyć własną firmę?

Następnie trzeba zgłosić działalność w ZUS. W tym celu w ciągu 7 dni należy udać się do najbliższego dla nas oddziału i zarejestrować się do płacenia składek. Ważną rzeczą jest też wizyta w Urzędzie Skarbowym i dopytanie się, czy przy prowadzonym przez nas rodzaju firmy są wymagane dodatkowe formalności. Gdy wiemy już jak założyć własną firmę, możemy zaczynać. Powodzenia!

Poprzedni artykułNajczęstsze powody zmiany pracy
Następny artykułMarketing internetowy – wady i zalety

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj