Jak dbać o trawnik, by dobrze się prezentował, a przy tym zaoszczędzić sporo czasu?

Ogród stanowi dopełnienie domu i tutaj nie ma znaczenia jak jest duży. Zasadniczo ważne jest to, by prezentował się dobrze i był zadbany. Ale czy to oznacza, że trzeba spędzać wiele godzin na jego pielęgnacji? Niekoniecznie, dziś podpowiemy Wam, jak dbać o trawnik i jak zaoszczędzić przy tym sporo czasu.

Jak często trzeba kosić trawę? Poznajcie najważniejsze informacje

Wraz z miesiącami wiosennymi nadchodzi czas koszenia trawy. Cóż, jakby tego było mało trawa zaczyna jeszcze szybciej rosnąć od kwietnia do lipca, a wtedy trawę należy kosić nawet do 5-6 dni, ale nie później niż co 7 dni. Jeżeli trawa osiągnie długość ponad 8 cm, to zacznie zakwitać i pojawią się wtedy także większa ilość chwastów. Jednocześnie nie oznacza to wcale, że trawę można kosić do samej ziemi, bo to także jest bardzo szkodliwe i może powodować obumarcie systemu korzeniowego. Do tego gleba może się przesuszać. Najlepiej kosić trawę w godzinach popołudniowych, ale prawda jest taka, że większość z nas jest wtedy w pracy, a jeżeli jesteśmy po pracy, to zwyczajnie może się nam nie chcieć. Czy można zatem tę czynność wykonywać np. o poranku? Niekoniecznie jest to dobry pomysł. Jeżeli trawa jest mokra, to używając zwykłej kosiarki tylko i wyłącznie postrzępicie źdźbła. Ponadto w przypadku kosiarki elektrycznej może dojść do spięcia, a to jest bardzo niebezpieczne. Na szczęście jest jedno rozwiązanie, które pozwoli Wam zaoszczędzić sporo czasu, ale też zyskać maksymalną wygodę. Czas je poznać.

Jak ułatwić sobie koszenie trawy? Wybierz niezawodny robot koszący Roboticmower A1

Koszenie trawy jest to czynność, która nie należy do ulubionych. Jest dosyć czasochłonna, szczególnie, gdy obszar do koszenia jest duży. Dodatkowo trzeba omijać przeszkody. Jeżeli korzystacie z kosiarki spalinowej, to uciążliwy jest hałas, a i samo prowadzenie kosiarki do łatwych nie należy. Z kolei gdy macie kosiarkę elektryczną, ogranicza Was kabel. Ponadto trzeba szczególnie uważać, aby nie doszło do spięcia czy przerwania kabla, bo to grozi porażeniem prądem. Na szczęście zawsze można zdecydować się na inne rozwiązanie, a dokładnie na zakupienie robota koszącego. Jak wiadomo sprzęt sprzętowi nierówny, dlatego możemy polecić Wam model Roboticmower A1, który dopracowany jest w każdym, nawet najmniejszym szczególe. Posiada mocne podzespoły, ale i trwałą obudowę. Szybko i efektywnie kosi. W ciągu jednego dnia może skosić nawet 1000 metrów kwadratowych trawnika. Oczywiście musimy wspomnieć także o tym, że dobrze mapuje. Za pomocą intuicyjnej aplikacji możecie tworzyć harmonogramy koszenia. Ba! Robot koszący może pracować nawet po zmroku. Rzecz jasna pracuje bardzo cicho, zatem nie będzie przeszkadzał, ani sąsiadom, ani domownikom. To urządzenie wykrywa opady deszczu, zatem, gdy te się pojawią kieruje się od razu do stacji ładującej. Podobnie się dzieje, gdy akumulator jest na rozładowaniu. Samodzielnie możecie także wybrać długość, na jaką ma być skoszona trawa i tutaj macie możliwość wybrania długości od 30 do 70 mm, czyli taka jest najbardziej zalecana. Jeżeli jesteście zainteresowani tego typu sprzętem, to koniecznie wejdźcie na stronę https://sklep.dreame-polska.pl, gdzie możecie zakupić go w bardzo korzystnej cenie. Przypominamy, że ten robot pozwoli Wam zaoszczędzić sporo czasu, ale też zyskać piękny i zadbany trawnik.

Poprzedni artykułSerum z witaminą C. Odkryj moc składnika aktywnego na rzecz pięknej skóry
Następny artykułPlecak wojskowy nie tylko dla miłośników militariów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj