Tapeta czy plakat? Co lepsze na Twoją ścianę?

Tapety oraz plakaty już na stałe weszły do standardów dekoracji ściennych w naszych domach i mieszkaniach. W tym artykule przedstawimy różnice pomiędzy jednym i drugi rozwiązaniem, doradzimy również gdzie lepiej sprawdzą się plakaty, a która ściana wydaje się być stworzona do zawieszenia tapety samoprzylepnej lub klasycznej tapety na fizelinie.

Plakat na ścianę.

Plakaty na ścianę ze sklepu BlueBird Design produkowane są na wysokiej jakości papierze o bardzo dużej grubości (około 250 gramów/metr kwadratowy). Wydruk na takim materiale realizowany jest na maszynach drukujących z wykorzystaniem farby wodnej, całkowicie neutralnej dla człowieka i zupełnie bezwonnej. Plakaty wyprodukowane przy użyciu tych właśnie maszyn charakteryzują się dużą intensywnością koloru, ze względu na użycie w procesie wytwarzania nawet ośmiu różnych kolorów, co idealnie odwzorowuje każdą barwę. Oferta plakatów w naszym sklepie podzielona została na osiem podstawowych kategorii: abstrakcja, natura, kuchnia, mapy, botanika, dziecko, typografia oraz urban. Szeroki wybór sprawi, że każdy chcący udekorować swoją ścianę znajdzie tutaj coś dla siebie.

Tapety (samoprzylepne oraz klasyczne).

Tapeta ze sklepu internetowego BlueBird-Design to dobry pomysł w przypadku chęci dekoracji ścian o dużej powierzchni. Zapytacie na pewno czy aplikacja tapety jest łatwa, jak kłaść tapetę na fizelinie, czy też tapetę samoprzylepną? Nic prostszego! Tapety drukowane są w stosunkowo wąskich pasach (na przykład metrowych), a sam motyw na tapecie jest podzielony tak, że jego późniejsze złączenie nie stanowi żadnego problemu. W przypadku tapet fizelinowych do ich przymocowania do ściany stosujemy klasyczny klej tapetowy, w przypadku tapet samoprzylepnych są one pokryte cienką błoną klejową, która umożliwia łatwe naklejenie (ale również przeklejenie) całej konstrukcji na każdą niemal ścianę. Tapety w naszym sklepie podzielone są na następujące kategorie: natura, abstrakcja, mapy dzieci. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza tapety z kategorii dziecięcej. Tapeta to wręcz wymarzony sposób dekorowania ścian w pokoju dziecka. Nasze motywy spodobają się i dziewczynkom i chłopcom, tapeta udekoruje całą powierzchnię ściany, sprawiając, że pokój dziecięcy będzie wyjątkowy. Nasze tapety drukowane są w technologii żelowej, utwardzane światłem UV, dzięki czemu nadruk jest odporny na niekorzystne warunki zewnętrzne, czy zadrapania. Technologia żelowa jest również w pełni bezpieczna dla użytkownika, może być z powodzeniem aplikowana w pokojach dziecięcych, przedszkolach, czy szpitalach, ale oczywiście również w każdym innym pomieszczeniu.

Kiedy plakat kiedy tapeta?

Plakaty zdecydowanie lepiej nadają się do dekorowania mniejszych powierzchni, chociaż coraz modniejsze jest tworzenie tak zwanych galerii plakatowych, w ramach których obok siebie zawiśnie wiele plakatów. Plakat najlepiej wieszać w ramie, którą można nabyć również w naszym sklepie. W przypadku tapet dużo lepiej sprawdzają się one do dekorowania dużych powierzchni w domach i budynkach użyteczności publicznej.

 

Poprzedni artykułAtrakcyjny prezent na urodziny – kilka ciekawych propozycji
Następny artykułCzy w sklepie można kupić doładowanie do telefonu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj