Mieszkanie bez wkładu własnego

Mieszkanie bez wkładu własnego jest to program rządowy, mający na celu pomóc rodzinom w zakupie własnej nieruchomości. Jakie trzeba spełnić warunki, żeby móc skorzystać z kredytu bez wpłaty, której wymagają obecnie banki?

Czym jest mieszkanie bez wkładu własnego? 

Chcąc otrzymać kredyt hipoteczny trzeba posiadać wkład własny. Banki oczekują przeważnie 20% wartości ceny mieszkania/domu. W wyjątkowych przypadkach wystarczy wpłata 10%. Osoby, które planują zakup własnej kawalerki, z reguły nie posiadają oszczędności, które pozwoliłyby im na zaciągnięcie zobowiązania długoterminowego. Aby pomóc rodzinom, 26 maja 2022 roku wszedł w życie rządowy program wsparcia kredytobiorców: mieszkanie bez wkładu własnego, w ramach ustawy „Polski Ład”. Chodzi przede wszystkim o poprawę warunków mieszkaniowych polskich rodzin. Niektóre instytucje, w tym Alior Bank, Bank Spółdzielczy, przystąpiły do programu i wyraziły zgodę na udzielanie kredytów hipotecznych w 100%. O finansowanie na mieszkanie bez wkładu własnego o okresowo stałej stopie procentowej, można się ubiegać do 31 grudnia 2030 r.

Czym jest gwarantowany kredyt mieszkaniowy bez wkładu własnego?

Gwarantowany kredyt mieszkaniowy jest kierowany do gospodarstwa domowego, posiadającego dochody wystarczające na pokrywanie comiesięcznych rat. Jest gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego dzięki której, rodzina ubiegająca się i mająca zdolność kredytową, może zamieszkać we własnym M. Program ma zlikwidować barierę, jaką jest brak środków na zaciągnięcie zobowiązania w banku. Gwarancja BGK działa z chwilą podpisania umowy kredytowej i ma wiele innych zalet. Formalności z nią związane, są realizowane np. w Alior Bank oddział kredytowy Wrocław oraz okoliczne miasta. Z gwarantowanego kredytu mieszkaniowego może skorzystać gospodarstwo domowe zamieszkałe w Polsce lub poza naszym krajem, jeśli ma obywatelstwo polskie.

Do kogo jest skierowany program i czym jest spłata rodzinna?

Z programu mogą korzystać osoby bezdzietne, pary, małżeństwa oraz z rodziny z dziećmi, jeśli nie posiadają na własność żadnej nieruchomości. Dotyczy to także osób, które prowadzą z nimi wspólnie gospodarstwo domowe. Jeśli natomiast rodzina ma dwójkę i więcej dzieci, może ubiegać się o tego rodzaju kredyt, nawet posiadając mieszkanie czy dom. Nie może być ono większe niż: 50 m2 – 2 dzieci; 75 m2 – 3. Potomstwa; 90 m2 – 4 dzieci. Limit nie obowiązuje rodziny, wychowującej co najmniej pięcioro dzieci. Korzyścią w gwarantowanym kredycie mieszkaniowym, jest spłata rodzinna. BGK przyzna jednorazową kwotę na spłatę kredytu, jeśli w rodzinie przyjdzie na świat kolejny potomek. Można się spodziewać spłaty części kapitałowej kredytu – nawet do 20%.

Doradca kredytowy – kto może skorzystać z Gwarantowanego Kredytu Mieszkaniowego

Gwarancją zostanie objęty kredyt w PLN zaciągnięty na minimum 15 lat. Aby uzyskać dokładne informacje, warto umówić się z pośrednikiem bankowym. Na spotkaniu doradca online sprawdzi zdolność kredytową klienta, potrzebną do ubiegania się o finansowanie zakupu mieszkania/domu, w ramach programu. Ekspert udzieli szczegółowych odpowiedzi na wszystkie pytania, w tym dotyczące oprocentowania, ubezpieczenia. Przeprowadzi analizę na podstawie przychodów i wydatków rodziny. Przygotuje też najlepszą ofertę na rynku i pomoże w skompletowaniu wymaganych dokumentów. Warto się skontaktować z doradcą, bo można zaoszczędzić mnóstwo czasu i przyspieszyć podpisanie umowy kredytowej. Dzięki ekspertowi skorzystanie z Gwarantowanego Kredytu Mieszkaniowego jest prostsze.

Poprzedni artykułAudyt UX – wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat!
Następny artykułSzkolenia online – pomoc w podniesieniu wyników sprzedaży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj