Jaki powinien być druk reklamowy? 

Firmy poligraficzne starają się spełniać wszystkie wymagania swoich klientów, co nie zawsze jest łatwe. Jednak zdają sobie sprawę, jak ważną rolę odgrywa w skutecznym marketingu. Na szczęście technologia druku rozwija się bardzo dobrze, dlatego mogą powstawać skuteczne kampanie reklamowe. Warto zwracać się do podmiotów, które dysponują w swojej działalności wysokiej jakości narzędziami, sprzętami pozwalającymi odpowiadać na potrzeby zleceniodawców.

Wykorzystywanie materiałów reklamowych

Istnieje kilka cech, które powinien mieć każdy druk reklamowy, bez względu na jego rozmiar. Pomimo wielu działań marketingowych prowadzonych na portalach społecznościowych potrzebne są również tradycyjne formy reklamy. Nadal pojawiają się zamówienia na ulotki, katalogi papierowe. Kluczem do najlepszego wykonania jest na pewno minimalizm, w dzisiejszych czasach zbyt duża ilość tekstu, ilustracji nie jest dobrze przyjmowana przez odbiorców. Mogą poczuć się nieco przytłoczeni, nachalnie przekonywani do skorzystania z danej usługi, czy produktu.

Druk reklamowy ma więc być subtelny i przekazywać tylko kilka najważniejszych informacji, a pozostałą ich część może przecież uzyskać kontaktując się z firmą bezpośrednio. Wystarczające jest zastosowanie maksymalnie trzech kolorów, dwóch rodzajów czcionek, krótkiego tekstu, ewentualnie nagłówka. Zdecydowanie sprawdza się tutaj zasada, że mniej znaczy więcej – oczywiście przydaje się także logo firmowe. Tak stworzony materiał reklamy jest najbardziej skuteczny, wiarygodny i elegancki – spełnia zatem wszystkie funkcje dobrze dobranej reklamy. Nie można też przesadzać z wielkością liter, wystarczy zadbać o ich czytelność, nie sprawdzają się na przykład czcionki imitujące odręczne pismo. Owszem, wygląda ciekawie, ale nie zawsze może być odczytane przez odbiorcę przekazu.

reklama

Wytyczanie granic zadruku

Tradycyjne czcionki sprawdzają się najlepiej, dlatego druk reklamowy z ich wykorzystaniem powinien być wykorzystywany najczęściej. Tylko zapewniając czytelność można być pewnym, że dana forma reklama spełnia funkcje użytkowe, w przeciwnym razie można ją tylko wyrzucić. Materiały drukowane w tradycyjnej formie powinny być zawsze dobrze zaprojektowane, na co składają się między innymi granice zadruku. Nie ma mowy o umieszczaniu napisów, czy grafik od jednego brzegu do drugiego – podczas wydruku może dojść do ich ucięcia, przez co całość nie jest prawidłowo wykonana.

W zależności od rodzaju materiałów i ustawień drukarskich przygotowuje się odpowiedni margines. Ustalenie tej kwestii przed oddaniem projektu do druku może skutecznie zmniejszyć ryzyko powstanie nieporozumień. Jak zatem widać kompleksowy druk reklamowy cały czas pozostaje na topie, pomimo nowych możliwości nie rezygnuje się  tradycyjnych form marketingowych. Zawsze znajdą się zwolennicy praktycznych i zwykłych ulotek, katalogów, bannerów, nie każdy ma dostęp do Internetu. Dlatego firmy z branży poligraficznej nadal cieszą się dużą ilością pracy i napływających zamówień. Starają się realizować je możliwie najszybciej.

Poprzedni artykułBranding i jego wpływ na postrzeganie marki
Następny artykułJakie meble gastronomiczne warto wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj