Produkcja profili – jak to wygląda? 

Niestandardowe zlecenia wymagają równie niestandardowych działań. W przypadku różnego rodzaju profili ich produkcję najlepiej zlecić firmie, która zajmuje się tym profesjonalnie. Jak wygląda współpraca na szeroko zakreśloną skalę i co jest potrzebne do wyprodukowania profili? O poszczególnych etapach powstawania elementów można dowiedzieć się z poniższego artykułu.

Znalezienie zleceniobiorcy

Nie wszystkie profile z tworzyw sztucznych dostępne są w sklepach i marketach budowlanych. Przy konstrukcjach, które odbiegają od tradycyjnych form, niezbędne będzie nawiązanie współpracy z firmą, która profesjonalnie zajmuje się produkcją profili. Do takich z pewnością można zaliczyć pl.primo.com, która od lat specjalizuje się w tworzeniu profili metodą ekstruzji.

Jako filia duńskiego koncernu, Intel PRIMO ma w Polsce rozbudowany park maszynowy, który funkcjonuje na hali o powierzchni 15 tysięcy metrów kwadratowych. Nowoczesne technologie, a także wiedza i doświadczenie czynią personel firmy ekspertami na światowym poziomie.

Od koncepcji do realizacji

Pierwszym etapem współpracy jest przygotowanie zapytania ofertowego ze strony klienta. W celu dokładnej analizy wymagań osoby zlecającej niezbędne jest załączenie dokumentacji, najlepiej w formie rysunku technicznego wraz z określeniem rodzaju surowca, kolorystyki i docelowego przeznaczenia.

Po przeprowadzeniu analizy wykonalności eksperci przygotowują ofertę, która oprócz szczegółowych danych zawiera także oszacowanie kosztów poszczególnych etapów realizacji.

Przyjęcie zamówienia i wdrożenie projektu

Aby firma mogła rozpocząć realizację zlecenia, klient musi przyjąć zamówienie i zaakceptować przedstawioną ofertę. Po pomyślnych ustaleniach rozpoczyna się etap projektowania narzędzi, z pomocą których wytworzą się profile o zaakceptowanym designie. Seria prób technologiczno-narzędziowych pozwoli uzyskać wyrób spełniający oczekiwania zamawiającego.

Na tym etapie możliwe jest wprowadzenie korekty oraz ewentualnych poprawek. Zakończenie testów wdrożeniowych oznacza, że produkt został zaakceptowany, a otrzymany wzorzec będzie punktem odniesienia dla produkcji seryjnej.

Pierwsza partia produkcyjna i realizacja zamówienia

Przed uruchomieniem pierwszej partii produkcyjnej eksperci firmy PRIMO przygotowują dokumentację. Na jej stronach znajdą się szczegółowe opisy parametrów produktu wraz z dokładnymi wymiarami i rodzajem użytego surowca. Nie zabraknie też opisu działań, które składają się na cały proces produkcyjny.

Następnie przychodzi właściwy czas na uruchomienie pierwszej partii produkcyjnej. Praca maszyn nadzorowana jest przez wyszkolonego operatora, który sprawdza, czy gotowy wyrób spełnia wymagania projektowe. Pomyślna produkcja kolejnych dwóch partii produktu jest warunkiem uruchomienia normalnej produkcji.

Eksperci firmy PRIMO świadczą usługi produkcyjne zarówno na produkty standardowe, jak i na indywidualne zamówienie. Wśród dodatkowych usług znajduje się cięcie na wymiar, oklejanie, malowanie i zgrzewanie profili, a także etykietowanie i pakowanie produktów.

Poprzedni artykułJak założyć i rozwinąć sklep internetowy?
Następny artykułNa jaki cel można przeznaczyć kredyt hipoteczny?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj