Czy wiesz, że możesz mięć program do zarządzania salonem fryzjerskim?

Salon fryzjerski to bardzo popularne miejsce — każdego dnia przychodzi do salonu wiele osób, które chcą odmienić swój wygląd. Pracownicy salonu fryzjerskiego, oprócz wykonywania zabiegów fryzjerskich, muszą również zarządzać wizytami klientów. Jeśli zaginą notatki lub ktoś przez pomyłkę wpisze inny termin, może to oznaczać chaos w salonie fryzjerskim z niezadowolenie Twoich klientów. Niektórzy klienci umawiają kolejną wizytę przed wyjściem z salonu fryzjerskiego, inni usiłują się dodzwonić. Dlatego dla usprawnienia pracy fryzjerów warto wprowadzić innowacyjny terminarz do salonu fryzjerskiego. Sprawdź, jakie korzyści przyniesie nowoczesny terminarz do salonu fryzjerskiego.

  1. Kalendarz do umawiania wizyt w salonie fryzjerskim
  2. Terminarz do salonu fryzjerskiego — kiedy warto?
  3. Usprawnianie pracy salonów fryzjerskich
 program dla fryzjerów

Obecność salonów fryzjerskich w modnych galeriach handlowych czy na osiedlach mieszkaniowych ułatwia klientom dostęp do usług fryzjerskich. Żaden salon nie może narzekać na brak klientów. Ten biznes ma się świetnie, a jeszcze świetniej funkcjonują salony, w których pracownicy stale się szkolą i są na bieżąco z trendami. Praktycznie każdy klient może wskazać swój ulubiony salon fryzjerski i fryzjera, bez którego nie da się żyć. Tego typu usługi powinny zapewnić klientom możliwość ustalania terminu kolejnej wizyty bez żadnych komplikacji. Zarządzanie relacjami z klientami nie musi być trudną sztuką, jeśli został wdrożony kalendarz fryzjerski.

Kalendarz do umawiania wizyt w salonie fryzjerskim

 terminarz do salonu fryzjerskiego

Kalendarz fryzjerski prowadzony na typowych kartkach to już przeszłość. Nowoczesny salon fryzjerski powinien mieć do swojej dyspozycji oprogramowanie, które jest specjalnie opracowane dla salonów fryzjerskich i zna specyfikę branży. System powinien być prosty, intuicyjny i wygodny w obsłudze, by nie odstraszał starszego pokolenia, które zazwyczaj preferuje tradycyjne rezerwacje. W Polsce terminarz do salonu fryzjerskiego zaczyna być opcją, o którą coraz częściej pytają klienci. Zależy im na sprawnej rezerwacji wizyty u fryzjera, bez problemów z połączeniami telefonicznymi czy nerwowego oczekiwania na potwierdzenie za pomocą SMS, czy e-maili. Jest to sposób na usprawnienie pracy gabinetu czy salonu. Przykład: jeśli w salonie fryzjerskim nie ma recepcji, to by odebrać telefon, fryzjer musi odrywać się od pracy. Może to denerwować klientki, które lubią, by w trakcie kreowania ich fryzury nic nie przeszkadzało fryzjerowi. Jeśli fryzjer nie odbierze telefonu, to salon może po prostu stracić potencjalnych klientów. Klient, który nie dodzwonił się do salonu fryzjerskiego, po prostu poszuka innego, co oznacza, że może więcej nie zapytać o usługi fryzjerskie w Twoim salonie.

Terminarz do salonu fryzjerskiego — kiedy warto?

Program do obsługi salonu fryzjerskiego warto mieć w każdym salonie. Praktycznie wielkość i popularność salonu nie musi mieć znaczenia, chociaż w tego typu miejscach trudno jest sobie wyobrazić sprawne funkcjonowanie salonu bez tego typu programu. Kalendarz do umawiania wizyt może działać również online, dzięki czemu klienci będą mogli samodzielnie rezerwować wizyty. Funkcjonalność takiego oprogramowania to nie tylko umawianie wizyt klientów, ale i zarządzanie pracownikami (ustalanie grafików, wykaz dni wolnych od pracy). Kalendarz fryzjerski ma funkcje, które ratują salon w sytuacjach, które mogą się przytrafić, chociaż nie powinny. Chodzi o przypominanie klientom terminu wizyt. Nie ma nic gorszego od sytuacji, gdy klientka umawia się na farbowanie włosów, a zapomina o wizycie. Z powodu zapominalstwa w wielu salonach fryzjerskich generują się straty, dlatego potrzebujesz rozwiązania, które w prosty sposób przypomni o planowane wizycie. Kalendarz fryzjerski to zdecydowanie lepsza opcja niż branie zaliczek od klientów, którym już wcześniej zdarzyło się zapomnieć o terminie wizyty w salonie fryzjerskim.

Usprawnianie pracy salonów fryzjerskich

Program dla fryzjerów to produkt, który zbiera rewelacyjne opinie osób, które z niego już korzystają. Oprogramowanie to produkt coraz bardziej pożądany na rynku, gdyż znacznie odmienia pracę nie tylko pracownikom, ale i właścicielom salonów fryzjerskich. Z jego pomocą możesz już kilkoma kliknięciami sprawdzić, co się działo w salonie pod Twoją nieobecność, jak będzie wyglądać harmonogram pracy fryzjerów w najbliższym czasie — po prostu masz salon pod pełną kontrolą. Analizując raporty, możesz podjąć odpowiednie działania typu akcje promocyjne dla Twoich klientów (na przykład rabaty z okazji urodzin czy świąt). Stali klienci bardzo cenią tego typu promocje i czują, że warto być klientem lojalnym. W programie można robić rozmaite notatki (opis zabiegu, udzielone rabaty, plan pielęgnacji włosów, rekomendowane kosmetyki do pielęgnacji włosów, informacje o alergiach). Wypróbuj nowoczesny kalendarz i przekonaj się, że jest to produkt, który oszczędza czas i odpowiada na podstawowe potrzeby salonu fryzjerskiego i klientów. Terminarz to produkt, którego potrzebujesz, ale to Ty decydujesz, czy po kalendarz po fazie darmowych testów zostanie z Tobą na dłużej!

Poprzedni artykułOdbiór folii rolniczej i produkcyjnej
Następny artykułNa czym polega tworzenie stron internetowych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj