Informacje przed zakupem wózków widłowych

Informacje przed zakupem wózków widłowych

Wózki widłowe to jedyne pojazdy na świecie, które gwarantują tak optymalne warunki magazynowania oraz transportowania na niewielkich dystansach, różnego rodzaju towarów. Dzięki wózkom widłowym możliwe jest przewożenie ładunków o niemal każdych gabarytach. Jeśli stoisz przed wyborem konkretnego modelu, przeczytaj ten tekst i dowiedz się, na jaki wózek widłowy postawić.

Zapewne wiesz już, że nowe wózki widłowe nie są tanimi pojazdami. Nie ma co ukrywać, że ceny tego rodzaju maszyn nie należą do najtańszych. Dlatego w takich sytuacjach warto rozważyć używane wózki widłowe. Tego rodzaju pojazdy bardzo często można kupić za ułamek ceny nowego wózka widłowego i niejednokrotnie, wózki widłowe z drugiej ręki są w bardzo dobrym stanie, który umożliwia bezproblemową eksploatację przez wiele lat.

Wózki wysokiego podnoszenia oraz wózki platformowe

Wózki podnośnikowe to jeden z wielu rodzajów wózków widłowych. Ze względu na swoją specyfikę techniczną, są wykorzystywane do prac rozładunkowych i załadunkowych na sporych wysokościach. Wózki podnośnikowe, bardzo często są nazywane również wózkami do sztaplowania. Dzięki możliwości wysokiego podnoszenia, wózki podnośnikowe idealnie sprawdzają się przy obsłudze bardzo wysokich regałów magazynowych, jak również przy rozładunku samochodów ciężarowych. Wózki wysokiego podnoszenia są również odporne na ciężkie warunki eksploatacyjne i sprawdzą się idealnie w każdych warunkach.

Z kolei wózki platformowe oraz zestawy platform transportowych to idealne narzędzia do pracy w realiach nowoczesnych procesów produkcyjnych. W wielu przedsiębiorstwach produkcyjnych bardzo często zachodzi konieczność zakupu pojazdów transportowych. Naprzeciw tego rodzaju potrzebom, wychodzą szybkie oraz niezawodne pojazdy transportowe. Wózki platformowe, w tym ciągniki transportowe od najlepszych producentów, gwarantują transportowanie ładunków o wadze nawet 8 ton, niezależnie od tego, czy konieczność transportu zachodzi wewnątrz, czy na zewnątrz budynków.

Poza tym, ciągniki do transportu towarów, bardzo często są wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak automatyczny hamulec postojowy, który jest załączany natychmiast po zatrzymanie pojazdu. Dzięki temu, operatorzy tego rodzaju pojazdów mogą bezpiecznie poruszać się po rampach i zatrzymywać się, niezależnie od masy transportowanego ładunku.

Poprzedni artykułJak kupować tylko to, czego naprawdę potrzebujemy?
Następny artykułMikrometr – czym jest i do czego się go stosuje?

1 KOMENTARZ

  1. Znam firmę , mają duży asortyment, ale ceny dosyć wysokie. Znalazłem firmę też z branży techniki magazynowej i mają niższe ceny. podnosnikowe.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj