Konto bankowe – czym kierować się podczas wyboru?

Konto bankowe - czym kierować się podczas wyboru?

Konto bankowe – w jakim banku?

Nasza wypłata bądź inne wpływy muszą być bezpieczne i łatwo nam dostępne, kiedy tego potrzebujemy. Kilkukrotnie w życiu podejmujemy decyzję związaną z wyborem konta bankowego. Pracownicy instytucji bankowych prześcigają się w ofertach, a my nie wiemy co powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze? Jest kilka kluczowych kategorii, którymi powinniśmy się kierować.

Po pierwsze – sumaryczne koszty miesięczne: za prowadzenie konta, kartę debetową (jeśli chcemy jej używać), wypłaty z bankomatów, przelewy zwykłe i przelewy cykliczne. To te działania zwykle mogą być obarczone prowizją. Warto zwrócić uwagę na bank może naliczyć nam opłaty za wypłatę pieniędzy z bankomatów innych, niż jego własne. W praktyce wygodnie jest wypłacać gdziekolwiek pragniemy więc przyjrzyjmy się tym kosztom dokładniej podpisując umowę.

Gdzie założyć konto bankowe?

Dostępność obsługi bankowej jest niesamowicie ważna. Obecnie żyjemy w ciągłym ruchu, jeśli konto nie służy tylko po to, by pieniądze na nim sobie zwyczajnie leżały – trzeba przemyśleć czy warto zakładać konto w banku, który ma swój oddział daleko od nas czy oferuje bankomaty i wpłatomaty mobilne. Czas to także pieniądz.

Mobilność jest kluczowa. Dobrze przygotowane, czytelne i sprawne aplikacje telefoniczne to narzędzia, z których prawdopodobnie będziemy korzystać bardzo często. Zamiast stresować się zawieszającym się programem możemy korzystać z płynnej aplikacji, w której mamy także możliwość płatności telefonem czy podglądu wykresów wpływów i wydatków. Płatność kodem BLIK jest obecnie standardem – program nie dostarczający tej możliwości jest zwyczajnie przestarzały.

Konto, jaki bank najlepszy?

Dostosuj wybór do swojego trybu życia i pamiętaj o oszczędnościach – oprócz tego, że wcale nie musisz co miesiąc płacić prowizji możesz zyskać na korzystaniu z programów lojalnościowych banku.

Poprzedni artykułDlaczego warto iść na studia?
Następny artykułKredyt hipoteczny – co to jest?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj