Kredyt hipoteczny – co to jest?

Każdy człowiek marzy o swoim własnym mieszkaniu, własnym domu. O miejscu, do którego będzie wracał po ciężkim dniu w pracy. O miejscu, w którym będzie mógł odpocząć, zrelaksować się, odstresować, odprężyć. O miejscu, w którym będzie mógł robić wszystko na co ma ochotę. Wielu młodych ludzi, którzy chcą się usamodzielnić i zacząć życie na własny rachunek, wyprowadzić się z domu rodzinnego zastanawiają się nad zakupem własnego lokalu mieszkaniowego.

Kredy hipoteczny – kiedy warto?

Miejsca, które urządzą według własnych upodobań, własnego stylu, własnego gustu. Miejsca zaaranżowanego w taki sposób, aby było tam miło, przytulnie. W takiej sytuacji rozważają zakup własnego domu lub mieszkania. Niestety większość młodych ludzi jest na dorobku. Nie ma odłożonych pieniędzy, które wystarczyłby na zakup własnego lokalu mieszkaniowego. Szukają wtedy alternatywnych rozwiązań, które pomogą im w spełnieniu marzenia o usamodzielnieniu się. Jednym z takich rozwiązań jest kredyt hipoteczny.

Kredyt hipoteczny – co to jest?

Kredyt hipoteczny to nic innego jak zawarcie umowy z danym bankiem na pożyczkę, na zakup własnego lokalu mieszkaniowego. Jest to pożyczka, pod zastaw mieszkania, które człowiek zamierza nabyć. Kredyt hipoteczny jest kredytem, który służy na zakup lokalu mieszkaniowego – mieszkania lub domu. Jest to pożyczka gotówkowa zawarta z danym bankiem, a kredytobiorcą. Zabezpieczeniem tego kredytu jest nieruchomość, którą kredytobiorca zamierza nabyć. Podczas podpisania umowy pomiędzy bankiem, a kredytobiorcą dochodzi do zawarcia umowy, w której określone są:

  • data zawarcia umowy,
  • na jaką kwotę zostaje przyznany dany kredyt,
  • dane banku, udzielającego pożyczkę,
  • dane kredytobiorcy zaciągającego pożyczkę,
  • ilość rat, lat do spłaty,
  • wysokość spłacanych rat miesięcznych, może być to kwota równa, rosnąca lub malejąca,
  • dane nieruchomości pod zastaw której jest zaciągany dany kredyt hipoteczny.
Poprzedni artykułKonto bankowe – czym kierować się podczas wyboru?
Następny artykułKredyt gotówkowy – co to jest?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj