Jak złożyć wniosek o kartę kredytową? Przewodnik krok po kroku

jak zlozyc wniosek o karte kredytowa przewodnik krok po kroku

Czy wiesz, jak działa karta kredytowa? Jak możesz złożyć wniosek o wyrobienie karty kredytowej? Dowiedz się tego z naszego poradnika!

Czy warto mieć kartę kredytową? Jak działa karta kredytowa?

Zgodnie z definicją proponowaną przez Narodowy Bank Polski, karta kredytowa jest specyficzną kartą płatniczą, po której wydaniu przyznawany jest limit kredytowy przez wydawcę karty. Dlatego też wszelkie operacje wykonywane za pomocą karty kredytowej rozliczane są w ramach wspomnianego limitu. Ponadto z kartą kredytową związany jest okres bezodsetkowy dla płatności bezgotówkowych, co w praktyce oznacza, że po spłaceniu 100% zadłużenia klient nie ponosi żadnych dodatkowych odsetek od kredytu kartowego.

Tyle w ramach definicji. W dzisiejszych czasach kartę kredytową ma większość dorosłego społeczeństwa, ponadto karty kredytowe stanowią częsty środek płatniczy. Dlaczego tak się dzieje? Otóż karta kredytowa pozwala na zachowanie płynności finansowej w sytuacji, gdy chwilowo brakuje Ci gotówki. W wielu bankach dostępna jest również karta kredytowa dla dziecka. W dowolnej chwili możesz wtedy zaciągnąć coś na kształt pożyczki, którą wkrótce spłacisz. Do tego karta kredytowa sprawdza się przy różnego rodzaju płatnościach elektronicznych i międzynarodowych.

Na rynku czeka na Ciebie bardzo bogaty wybór kart kredytowych. Przy poszukiwaniu najlepszej propozycji, dobrze jest wziąć pod uwagę korzyści, jakie możesz zyskać dzięki takiemu produktowi. Karta kredytowa Visa TurboKARTA od Santander Consumer Bank – bank od kredytów oferuje Ci m.in. nawet 360 zł rocznego zwrotu za dokonane zakupy czy kredyt bez odsetek aż do 54 dni. W XXI wieku, kiedy świat stał się o wiele mniejszy niż kiedykolwiek wcześniej, z pewnością warto posiadać własną kartę kredytową. Tylko jak to zrobić?

Jak wyrobić kartę kredytową? Ile trwa wyrobienie karty kredytowej?

Wiele osób wszelkie formalności bankowe kojarzy ze stosem dokumentów i ogromem biurokracji. Na szczęście w przypadku niektórych banków wygląda to znacznie lepiej, dzięki czemu załatwienie wszystkich formalności zajmie znacznie mniej czasu. Właściwie masz aż 3 sposoby na to, aby założyć kartę kredytową. W niektórych sytuacjach nie musisz nawet wychodzić z domu. Wystarczy zadzwonić na infolinię. W czasie rozmowy wypełnisz z konsultantem specjalny wniosek o kartę kredytową. Umowa może zostać podpisana na dwa sposoby – albo przelewem na 1 zł, albo osobiście przy pomocy firmy kurierskiej, która dostarczy do Ciebie dokumenty. Następnie również kurierem zostanie do Ciebie dostarczona karta kredytowa. Drugi sposób na wyrobienie karty kredytowej to wypełnienie krótkiego formularza przez stronę internetową, po czym wkrótce skontaktują się z Tobą konsultanci z banku. To znakomite rozwiązanie online, dzięki któremu również zaoszczędzisz czas, a maksymalnie dużo formalności załatwią za Ciebie wyspecjalizowani konsultanci. Dalsza procedura wygląda już dokładnie tak samo.

Jeśli interesuje Cię karta kredytowa od ręki, warto sprawdzić trzecią możliwość wyrobienia karty kredytowej, czyli osobistą wizytę w banku. W dzisiejszych czasach jednak coraz mniej osób decyduje się na wyrobienie karty kredytowej w ten właśnie sposób. Wiąże się to z dojazdem do placówki, co nierzadko może zajmować sporo czasu. Jednak bez względu na to, na który sposób wyrobienia karty kredytowej się zdecydujesz, koniecznie trzeba podkreślić, że droga do jej posiadania jest naprawdę krótka. Nie czekaj dłużej i już dziś sprawdź, co możesz zyskać dzięki karcie kredytowej od Santander Consumer Bank!

Poprzedni artykułJakie są rodzaje dystrybutorów wody?
Następny artykułJak zmienić limit wypłaty z bankomatu w różnych bankach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj