Jak zmienić limit wypłaty z bankomatu w różnych bankach?

Limit wypłaty w bankomacie nierzadko okazuje się przeszkodą w sytuacji nieprzewidzianego wydatku lub nagłej zmiany decyzji o formie płatności. Z tego względu, warto dowiedzieć się, jak zmienić limit wypłaty z bankomatu w różnych bankach.

Limity wypłat z bankomatów

Limity wypłat z banków dzielimy na dwie kategorie, czyli limity ustalone na osobistym koncie bankowym oraz limity ustanowione przez bank bezpośrednio w bankomacie. W drugim przypadku nie mamy zbyt wielu możliwości na zmianę tego typu ograniczeń. Niektóre banki wprowadziły je ze względu na fakt, że na początku pandemii Polacy masowo wypłacali z kont swoje oszczędności, co doprowadziłoby do braku gotówki w bankach. Obecnie sytuacja jest unormowana i większość banków zrezygnowała z limitu. Można jednak natknąć się wciąż na bankomaty np. z limitem wypłat 1000 zł.

Limity wypłaty z bankomatów najczęściej dotyczą jednak ograniczeń ustalonych na własnym koncie bankowym. W takiej sytuacji najłatwiej zmienić limit wypłaty poprzez aplikację mobilną banku albo bankowość internetową. Taka opcja najczęściej znajduje się w kategorii „ustawienia”. Natomiast maksymalną kwotę wypłaty można łatwo zmienić za pomocą hasła SMS lub autoryzacji mobilnej. Niektóre banki mają jednak odgórnie narzucone limity dziennych wypłat związane z kontem, np. 10 czy 20 tysięcy złotych.

Wygodne wypłaty bez karty

Warto wiedzieć, że wypłata z bankomatu BLIKIEM w części banków podlega nieco innym zasadom. BLIK jest polskim systemem płatności mobilnych funkcjonującym od 2015 roku, który umożliwia nam płatności za zakupy online i stacjonarne, przelewy na telefon, a także usługę, którą jest wpłata i wypłata z bankomatu BLIKIEM. Różne banki prezentują odmienne podejścia do wypłat BLIKIEM, zasady i limity związane z tą formą można sprawdzić w aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej.

Na czym polega wygodna wypłata z bankomatu BLIKIEM? Opiera się na prostym mechanizmie działania, podobnie jak cały polski system płatności mobilnych, który należy do bardzo intuicyjnych. Warto pamiętać, że BLIK nie jest osobną aplikacją. Znajdziemy go w aplikacji mobilnej naszego banku. Usługa jest powiązana z naszym rachunkiem bankowym.

Jeśli chcemy skorzystać z możliwości, którą jest wypłata z bankomatu BLIKIEM, wystarczy wybrać w bankomacie opcję transakcji przy wykorzystaniu BLIKA, zalogować się do aplikacji bankowej, wygenerować sześciocyfrowy kod i wpisać go na klawiaturze bankomatu. Następnie należy potwierdzić transakcję w aplikacji banku i odebrać gotówkę. To bardzo prosty sposób umożliwiający bezstresową wypłatę gotówki, często objętą przez bank innymi limitami mobilnymi niż normalne przelewy. Ta opcja może być bardzo przydatna w sytuacji kryzysowej lub gdy zapomnimy karty płatniczej.

Poprzedni artykułJak złożyć wniosek o kartę kredytową? Przewodnik krok po kroku
Następny artykułOdkurzanie konstrukcji hal na wysokości – wykonanie prac podczas pracy zakładu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj