Kredyt gotówkowy na nowy rok? Zobacz, na co zwrócić uwagę

Kredyt gotówkowy na nowy rok? Zobacz, na co zwrócić uwagę

Boże Narodzenia to gorący okres, w którym pojawiają się zwiększone wydatki. Polacy nie oszczędzają na organizacji świąt, z roku na rok wydając coraz więcej pieniędzy. W związku z tym, że jest to związane z nadmiernym obciążeniem domowego budżetu, wiele osób decyduje się zaciągnąć kredyt gotówkowy. Aby takie zobowiązanie nie przysporzyło kłopotów, warto dokładnie przeanalizować dostępne oferty. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

Zgodnie z tegorocznym raportem „Zakupy świąteczne” przygotowanym przez firmę Deloitte, Polacy w tym roku wydadzą średnio 1168 zł. Aż 45% budżetu pochłoną wydatki związane z zakupem prezentów, zaś 44% – zakup żywności. Najmniej, bo zaledwie 11%, Polacy zamierzają wydać na spotkania towarzyskie.

Kredyt gotówkowy – jak wybrać korzystną ofertę?

Chociaż do wydatków związanych ze świętami można się odpowiednio przygotować, wiele osób decyduje się na zaciągnięcie kredytów gotówkowych. Dzięki takiemu wsparciu finansowego można zorganizować święta na wysokim poziomie – bez konieczności ograniczania się w zakupach. Zanim jednak podpiszesz umowę z konkretnym bankiem, zwróć uwagę na parametry oferowanego wsparcia finansowego.

Kredyty gotówkowe, chociaż są bardzo zbliżone do siebie, różnią się wieloma parametrami. To wpływa na przewagę jednego rozwiązania nad konkurencyjną ofertą. Wybór przypadkowego rozwiązania może kosztować co najmniej kilkaset złotych – w skali całego okresu kredytowania.

  • Kwota kredytu

Chociaż kredyty gotówkowe świąteczne zwykle opiewają na mniejsze kwoty, Polacy mają zróżnicowane potrzeby. W zależności od swoich oczekiwań, warto zwrócić uwagę na maksymalne oferowane kwoty. Niektóre banki proponują nawet do 200 000 zł kredytu – w zależności od zdolności kredytowej osoby ubiegającej się o wsparcie finansowe.

  • Koszty kredytu

Oprocentowanie i prowizja to jedne z głównych elementów, które wpływają na koszty zaciąganego zobowiązania. Warto jednak zwrócić uwagę na RRSO – rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Jest to bowiem wskaźnik informujący nie tylko o odsetkach, ale i kosztach pozaodsetkowych.

  • Okres kredytowania

Niektóre kredyty gotówkowe charakteryzują się długim okresem kredytowania – nawet do 10 lat. To dobra wiadomość dla osób, które potrzebują solidnego zastrzyku gotówki i chcą rozłożyć płatność nawet na kilkadziesiąt rat.

Pamiętaj, że wydłużenie okresu kredytowania wiąże się z obniżeniem wysokości raty, ale wzrostem całkowitej kwoty do spłaty. Natomiast krótszy okres kredytowania podniesie raty, ale obniży koszt zaciąganego zobowiązania.

  • Szybkość ścieżki kredytowej

Jeżeli zależy Ci na czasie, weź pod uwagę przebieg ścieżki kredytowej. Szybkie rozpatrzenie wniosku i wypłata gotówki jeszcze tego samego dnia pozwala na natychmiastową realizację planów związanych z wydatkami świątecznymi.

Zanim złożysz wniosek o kredyt, poznaj ogólne zasady przyznawania wsparcia finansowego. Banki mają różną politykę wewnętrzną – mogą na innych warunkach udzielać kredytów. Warto więc się dowiedzieć, aby uniknąć np. odrzucenia wniosku kredytowego.

Poprzedni artykułUbezpieczenie assistance do kart płatniczych, czyli kup sobie święty spokój
Następny artykułJak wygląda proces zakupu gotowej spółki? Objaśniamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj