Jak wygląda proces zakupu gotowej spółki? Objaśniamy!

Jak wygląda proces zakupu gotowej spółki? Objaśniamy!

Zakup gotowej spółki wydaje Ci się najbardziej optymalną opcją? To świetny wybór! Przekonaj się, jak wygląda proces zakupu gotowej spółki.

Zalety gotowej spółki

Gotowe spółki to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób, dlaczego? To przede wszystkim ogromna wygoda – nie musisz wcale rejestrować firmy. Masz pomysł na biznes? Z gotową spółką (zwaną także czystą spółką) wdrożysz go już po kilku dniach! Do tego masz wybór pomiędzy wieloma firmami, które oferują spółkami na sprzedaż. Przejrzyj dokładnie ich ofertę i ustal, która ze spółek jest najbliższa Twoim oczekiwaniom. Dzięki temu nie będzie konieczności wprowadzania wielu poprawek już po zakupie spółki.

Przygotuj dane Twojej spółki

Wybrałeś najbardziej opcjonalną dla siebie spółkę? Teraz zastanów się, co chcesz w niej jej zmienić. Najczęściej modyfikacji podlegają nazwa spółki oraz rodzaj działalności. Musisz także zdecydować, czy Twoja nowo zakupiona spółka będzie spółką jednoosobową, czy będzie to spółka wieloosobowa – w tym wypadku musisz wskazać wspólników. W poszukiwaniach możesz zdać się na pracowników firm oferujących gotowe spółki. Chętnie doradzą i pomogą szukać najlepszego rozwiązania.Co więcej – pomagają także przygotować wszystkie dokumenty oraz czuwają nad prawidłowym przebiegiem procesu sprzedaży spółki.

Wizyta u notariusza

Zakup spółki odbywa się poprzez notariusza. Zgodnie z przepisami bowiem umowa kupna – zbycia udziałów w spółce wymaga formy pisemnej. Dla Twojej wygody możesz wybrać jedną z dostępnych opcji:

● Odwiedzenie notariusza wskazanego przez firmę zajmującą się sprzedażą spółek. Jest to dobre rozwiązanie, o ile mieszkasz blisko siedziby firmy.

● Odwiedzenie dwóch różnych notariuszy i późniejsze wysłanie pocztą dokumentów. To najlepsza opcja dla osób, które mieszkają bardzo daleko od siebie.

● Upoważnienie pracownik firmy sprzedającej spółki do prezentacji nas w naszym imieniu. To rozwiązanie nie jest bardzo popularne.

Podczas wizyty nowy właściciel firmy zostaje wpisany jako członek zarządu spółki i spółka przechodzi na niego. Przed wizytą musisz oczywiście przygotować wszystkie dane dotyczące Twojej osoby, jak i dane innych członków zarządu. Dzięki temu cały proces przebiegnie bardzo sprawnie.

Od kiedy mogę zacząć korzystać ze spółki?

Spółka zakupiona… ale co dalej ? Od kiedy mogę z niej korzystać? Już w momencie sprzedaży jest ona Twoja, więc Twoje pomysły nie muszą czekać. Jest to bez wątpienia najlepsza opcja dla osób, które chcą jak najszybciej wejść na rynek i zacząć zarabiać.

Poprzedni artykułKredyt gotówkowy na nowy rok? Zobacz, na co zwrócić uwagę
Następny artykułNiewidzialne półki na widzialne książki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj