5 cech, które powinna mieć najlepsza oferta Internetu

Na co zwrócić uwagę, wybierając Internet do domu lub biura? Jakie elementy powinna mieć naprawdę korzystna oferta?

Dostawcy usług internetowych – którego operatora wybrać?

Najlepszy dostawca Internetu to… oczywiście, że nie padnie tu nazwa żadnej marki. Obiektywne wskazanie jednego operatora jest właściwie niemożliwe, co wynika z wielu czynników, takich jak zmienna oferta rynkowa czy odmienne preferencje użytkowników. Odpowiedzi możemy jednak udzielić na inne pytania, np. jaki jest najszybszy Internet w Polsce? Według portalu Speedtest.pl to Internet światłowodowy symetryczny od dostawcy INEA. Jak wykonać test szybkości łącza? Wystarczy pobrać odpowiednią aplikację lub skorzystać z dedykowanej temu strony internetowej. Jakie cechy powinna mieć najlepsza oferta Internetu? Czytaj poniżej!

Wysoka prędkość pobierania danych

To zdecydowanie najważniejszy parametr dotyczący każdej sieci internetowej. Ujmując najprościej – odnosi się on do tego, jak szybko pobierane są wszelkie dane, w tym także pliki. Niską przepustowość można zauważyć np. podczas pobierania dużych plików, oglądania filmów czy seriali online w wysokiej jakości oraz w czasie grania online. Dlatego z pewnością w każdym domu czy firmie przydatny będzie najszybszy Internet w Polsce.

Wysoka prędkość wysyłania

Ten parametr często bywa lekceważony, tym bardziej że w większości przypadków prędkość wysyłania jest niższa niż prędkość pobierania danych – obie wartości są takie same tylko w przypadku światłowodu symetrycznego. Warto jednak zadbać o to, aby prędkość wysyłania również była utrzymana na przyzwoity poziomie, gdyż w przeciwnym razie może prowadzić to np. do wolniejszego ładowania się stron internetowych – z pewnością wie o tym najlepszy dostawca Internetu w kraju.

Ping

To czas odpowiedzi serwera na wysłane zapytanie, określany jest w milisekundach. Wskaźnik ten jest wyjątkowo ważny np. dla zaawansowanych graczy sieciowych – jeżeli więc szukasz naprawdę korzystnej oferty Internetu, parametr ten koniecznie trzeba wziąć pod uwagę.

Limit przesyłu danych

Niektórzy dostawcy Internetu wskazują tzw. limit przesyłu danych, po którym prędkość sieci znacząco zwalania, a czasem nawet wyłączony zostaje dostęp do usług. Najczęściej występuje to przy ofertach Internetu mobilnego, ponownie zatem o wiele korzystniej prezentuje się Internet przez światłowód.

Cena

Najlepszy dostawca usług internetowych powinien zapewniać swoje usługi w przystępnej cenie. Większość stawek operatorów na rynku jest do siebie umiarkowanie zbliżona, dlatego też ten warunek został umieszczony na ostatnim miejscu.

Poprzedni artykułTrzy powody, dla których warto skorzystać z internetowej porównywarki kurierów
Następny artykułPostaw Tarot Online za darmo i bez wychodzenia z domu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj