System APS, czyli sposób na optymalizację produkcji

System APS, ujęty w programie dla produkcji OptiMES, to profesjonalne narzędzie stworzone z myślą o doskonaleniu procesów produkcyjnych. Jego funkcje szczególnie mocno dotykają obszaru planowania produkcji oraz zarządzania zamówieniami. OptiMES dopracowany został w taki sposób, by każdy użytkownik – przedsiębiorstwo produkcyjne z indywidualną strukturą, polityką, charakterystyką, mogło sprawnie zastosować go w odpowiedzi na swoje potrzeby. Dlatego również system APS jest elastyczny i dostosowany do dynamiki branży przemysłu produkcyjnego.

Zarządzanie produkcją i system APS – możesz się spodziewać, że:

 • skrócisz cykl produkcyjny;
 • zredukujesz stany magazynowe;
 • zwiększysz terminowość realizacji zamówień;
 • ograniczysz czas przezbrojeń i ich ilość;
 • zwiększysz efektywność produkcji.

Jakimi środkami to wypracujesz? OptiMES i jego system APS uwzględniają cały szereg narzędzi, które będą faktycznie użyteczne i skuteczne przy wypełnianiu codziennych obowiązków i wypracowywaniu coraz lepszych efektów biznesowych dla firmy.

Oto, jakie czynności i procesy wesprzesz za sprawą systemu APS od Syneo.pl:

 • Zapotrzebowanie materiałowe i ludzkie – zabezpieczenie stanów magazynowych na odpowiednim poziomie, praktyczna konfiguracja dyżurów pracowniczych, adekwatne uprawnienia, i wiele innych. Pod kontrolą jest wszystko, o czym trudno byłoby zapamiętać bez wsparcia systemu APS.
 • Kooperacje i podwykonawcy – to kontakty, którymi trzeba i można sprawnie zarządzać – monitorować terminy, organizować transporty, dostarczać komponenty, a także rozliczać. Z OptiMESem wszystkie te czynności to bułka z masłem.
 • Prognozy (forecasty) – utrzymanie stanów magazynowych, które będą wsparciem przy produkcji, ale nie obciążeniem dla budżetu.
 • Zalecenia i karty pracy – automatyzacja rozliczenia czasu pracy, surowców, wypracowanej premii. To i wiele innych wyliczone zostanie na podstawie danych, które pracownicy sami zgłoszą przez panel meldunkowy.
 • Planowanie każdego typu produkcji – sprawnie i skutecznie, nawet w awaryjnych sytuacjach. I nawet przy uwzględnieniu bardzo dużej ilości złożonych zmiennych. Produkcja z takim planem będzie działała bez zarzutu, wytwarzając produkty wzorcowej jakości i zawsze zgodnie z terminem złożonego zamówienia.
 • Optymalizacja wąskich gardeł – efektywnie rozwiążesz problemy, jeszcze zanim zaczną realnie utrudniać zachowanie ciągłości i jakości produkcji. Inteligentne algorytmy systemu OptiMES potrafią przewidzieć więcej, a dzięki nim Ty będziesz mógł szybciej reagować.
 • Wizualizacja w czasie rzeczywistym – czyli wiedza o całej produkcji w tym samym momencie, gdy toczą się procesy. W każdej chwili masz informacje o danych z linii produkcyjnej, oczekujących zleceniach, brakujących surowcach, i setkach innych parametrów i czynników. Z taką wiedzą, po prostu musisz zarządzać sprawniej i wydajniej.

Powyższe przykłady funkcjonalności systemu APS od Syneo.pl to tylko zapowiedź wartości, które OptiMES wniesie do Twojej produkcji – sprawdź pod 517 827 436 lub pod mailem biuro@syneo.pl

Poprzedni artykułPraca adwokata
Następny artykułOdkurzacz automatyczny, czyli niezbędnik do sprzątania w domu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj