Na czym polega rejestracja numeru na kartę?

Rejestracja numeru na kartę jest obowiązkowa od 2017 roku, zgodnie z ustawą antyterrorystyczną. Proces rejestracji nie jest trudny ani skomplikowany, jednak warto sprawdzić, co oferuje dany operator.

Rejestracja numeru krok po kroku

Każdy użytkownik, który zdecyduje się na telefon na kartę, musi koniecznie zarejestrować swój numer. Może to zrobić na różne sposoby, czyli albo udać się do punktu sprzedaży, albo wypełnić wniosek na stronie internetowej swojego banku. Rejestracja telefonu na kartę to prosty proces, który należy rozpocząć od zamówienia startera na stronie wybranego operatora. Następnym krokiem jest jeden ze sposobów rejestracji:

  • wpisanie swoich danych w trakcie zamawiania startera, a następnie potwierdzenie ich w obecności kuriera, który przyjedzie z umową oraz kartą,
  • odebranie startera i udanie się do wybranego punktu, w którym możliwa jest rejestracja numeru, na przykład sklepu lub stacji paliw; listę takich miejsc można znaleźć na stronie internetowej operatora,
  • zalogowanie się do swojego banku i dokonanie rejestracji; warto zaznaczyć, że taka usługa dostępna jest tylko w niektórych bankach.

Styczeń to okres, gdy wiele osób podejmuje decyzje o postanowieniach noworocznych, w tym także zmianie operatora, wyborze nowej sieci komórkowej. Na początku roku zwykle można znaleźć wiele interesujących ofert, dzięki którym można zaoszczędzić nieco pieniędzy. Do rejestracji numeru na kartę konieczne jest podanie swojego imienia i nazwiska, numeru PESEL, a także numeru dowodu tożsamości. Należy mieć także przy sobie numer telefonu oraz numer PUK, który znajduje się na plastikowej ramce od karty SIM.

Dlaczego rejestracja karty jest taka ważna?

Rejestracja kart jest obowiązkowa od stycznia 2017 roku i związana z ustawą antyterrorystyczną. Warto zaznaczyć, że od tego czasu pojawiło się kilka utrudnień. Przede wszystkim użytkownicy nie mogą kupić karty i od razu z niej korzystać. Nie pojawiają się także oferty operatorów, w których można otrzymać darmową, doładowaną kartę, w ramach różnych promocji. Także turyści mogą mieć problem z korzystaniem z tanich ofert w danym kraju. Rejestracja numerów jest jednak bardzo ważna, ponieważ dzięki temu terroryści ani inni przestępcy nie mogą korzystać z kart SIM, które trudno jest zlokalizować. Należy pamiętać o tym, że zarejestrowanie numeru jest także konieczne w przypadku dzieci i nastolatków, a nie tylko osób dorosłych. Zmiany związane z koniecznością rejestracji numerów na kartę sprawiły, że niektórzy klienci zdecydowali się na ofertę z abonamentem. W obu przypadkach jednak i tak konieczna jest rejestracja, a opłaty naliczane są miesięcznie. Można więc uznać, że obecnie zarówno telefon na abonament, jak i na kartę to usługi dość podobne do siebie. Różnice mogą dotyczyć głównie zawartości pakietu, a także czasu trwania umowy, chociaż w niektórych sieciach pojawiły się abonamenty z możliwością wypowiedzenia umowy w dowolnym momencie.

Poprzedni artykułFaktoring dla firm budowlanych i transportowych – niezbędne narzędzie finansowania
Następny artykułObrazy na płótnie – 3 sposoby na dopełnienie aranżacji za ich pomocą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj