Zalety wynajmu długoterminowego aut dla firm. O czym musisz pamiętać?

Rośnie zainteresowanie wynajmem długoterminowym aut – po II kwartale 2019 roku branża odnotowała wzrost o 11,7% rok do roku. Coraz więcej przedsiębiorców docenia możliwości i korzyści, jakie daje ta forma użytkowania pojazdów. Poznaj najważniejsze zalety wynajmu długoterminowego i sprawdź, czy to rozwiązanie korzystne również dla twojej firmy.

Wynajem długoterminowy aut, obok kredytu czy leasingu, jest jedną z możliwości pozwalających na rozbudowanie floty pojazdów firmowych. W przeciwieństwie do obu form finansowania, wyróżnia się dużo większą elastycznością. Ma też wiele innych zalet, które przemawiają na jego korzyść.

  • Możliwość użytkowania auta bez angażowania środków własnych

Wynajem długoterminowy aut może wymagać wniesienia wpłaty własnej, jednak nie jest to koniecznością. Dzięki temu istnieje możliwość stworzenia floty pojazdów firmowych bez konieczności angażowania środków własnych. Dla przedsiębiorców oznacza to zwiększenie konkurencyjności i lepsze szanse na rozwój bez żadnego wpływu na płynność finansową.

  • Optymalizacja podatkowa

Podobnie jak leasing, tak i długoterminowy wynajem samochodów pozwala na optymalizację podatkową. Zgodnie z przepisami, przedsiębiorca ma prawo do wliczenia w koszty uzyskania przychodów wszystkich wydatków związanych z eksploatacją wypożyczonego samochodu. Oznacza to możliwość płacenia mniejszych podatków – w sposób całkowicie legalny.

  • Brak ryzyka związanego ze spadkiem wartości auta

Umowa wynajmu długoterminowego może trwać do 5 lat. Po tym czasie przedsiębiorca ma prawo zwrócić pojazd i wynająć kolejny samochód. To zaś oznacza brak jakiegokolwiek ryzyka związanego ze spadkiem wartości auta – ponosi je wyłącznie firma wynajmująca.

Oznacza to, że przedsiębiorca w żaden sposób nie jest stratny na wynajmie. To duży plus – szczególnie, że właśnie w pierwszych latach użytkowania znacząco spada wartość rezydualna pojazdów.

  • Przewidywalność kosztów

Miesięczna opłata za wynajem uwzględnia wszystkie koszty – także te związane z eksploatacją. Dla przedsiębiorcy oznacza to pełną przewidywalność wydatków – również, gdy pojazd będzie wymagał naprawy. Pozwoli to dokładnie zaplanować budżet i uniknąć nieprzewidzianych kosztów, które mogłyby zachwiać płynnością finansową.

Jak ubiegać się o wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy aut to forma użytkowania pojazdów, która skierowana jest do każdego przedsiębiorstwa – niezależnie od branży, wielkości itp. Można się o niego ubiegać w oparciu o uproszczone formalności, co znacznie przyspiesza procedury.

Jeśli interesuje cię wynajem długoterminowy aut, skontaktuj się z odpowiednią firmą, taką jak PKO Leasing np. poprzez formularz kontaktowy na stronie internetowej. Kolejnym krokiem jest wypełnienie wniosku i złożenie go wraz z wymaganymi dokumentami.

Poprzedni artykułDla kogo lokata w euro jest dobrym sposobem na pomnażanie oszczędności?
Następny artykułCo należy wiedzieć na temat druku VAT-7?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj