Czym jest darmowa pożyczka?

Darmowa pożyczka to coraz bardziej popularny produkt finansowania, dedykowanym tym, którzy zaciągają pożyczkę po raz pierwszym. Czym jest darmowa pożyczka i jakie warunki trzeba spełnić, aby ją dostać?

Czym jest darmowa pożyczka?

Darmowa pożyczka dotyczy głównie chwilówek, czyli krótkoterminowych pożyczek, udzielanych przez instytucje pozabankowe na okres wynoszący przeważnie 30 dni. Niektóre firmy pożyczkowe wydłużają okres spłaty do 60 dni. Dodatkowo kwota pożyczki jest niska. Pożyczki za darmo to forma promocji, która skierowana jest do nowych klientów, niekorzystających jeszcze z usług danej firmy pożyczkowej.

Zaciągnięcie zobowiązania bez kosztów pozwala wziąć pożyczkę, która nie będzie generowała żadnych dodatkowych opłat. Taki rodzaj zobowiązania ma 0% RRSO. Oddaje się dokładnie tyle samo, co się pożyczyło. W praktyce oznacza to, że jeżeli pożyczysz od instytucji pozabankowej 500 złotych, to oddajesz 500 złotych. Czy to możliwe? Choć trudno w to uwierzyć, to tak.

Darmowe pożyczki są opłacalne dla obu stron. Firmy pożyczkowe w ten sposób przyciągają nowych klientów, którzy skuszeni są brakiem opłat za udzielenie im gotówki. Zwiększa to szanse ponownego skorzystania z usług pożyczkodawcy. Natomiast dla osoby zaciągającej pożyczkę, taka firma finansowania jest opłacalna, bowiem nie generuje dodatkowych opłat, które często są dość wysokie.

Jak można uzyskać darmową pożyczkę?

Ubieganie się o pożyczkę za darmo, to taki sam proces, jak w przypadku pożyczek odpłatnych. Jeżeli chcesz zaciągnąć zobowiązanie, musisz złożyć wniosek w punkcie stacjonarnym, telefonicznie albo online bez wychodzenia z domu. Najpierw wybierasz pożyczkodawcę, z którego oferty nigdy nie korzystałeś.

Następnie wybierasz parametry pożyczki i wypełniasz formularz osobistych. Tak jak w przypadku innych zobowiązań, firmy pożyczkowe będą wymagać podstawowych danych osobowych. Uszykuj więc:

  • dokument tożsamości, najlepiej dowód osobisty,
  • numer konta bankowego,
  • adres zamieszkania,
  • informację o posiadanych dochodach.

W kolejnym etapie możesz zostać poproszony o wykonanie przelewu weryfikującego na kwotę zazwyczaj 1 grosza, aby potwierdzić dane. Instytucja pozabankowa poinformuje Cię o akceptacji lub odrzuceniu wniosku poprzez wiadomość e-mail i SMS po około 15 minutach.

Darmowe pożyczki są dedykowane nowym klientom. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś już z usług danej firmy pożyczkowej, to pożyczka nie będzie darmowa, bez względu na jej wysokość. Możesz jednak zgłosić się do innej firmy pożyczkowej. Aby dostać darmową pożyczkę, musisz spełniać warunki, indywidualnie ustalane rzez pożyczkobiorcę. Większość z nich jest taka sama, choć każda z firm może stosować dodatkowe wymogi. Aby zaciągnąć zobowiązanie, musisz:

  • Osiągnąć pełnoletność,
  • Posiadać pełną zdolność do czynności prawnych,
  • Mieć obywatelstwo polskie,

Ponadto musisz być w przedziale wiekowym, stosowanym przez instytucję pozabankowe. Niektóre firmy pożyczkowe udzielają pożyczek osobom, które skończyły 18 lat, inne dopiero po ukończeniu 21 roku życia.

Więcej informacji znajdziesz na https://pozyczkaposzukiwana.pl/oferty/darmowe-pozyczki-chwilowki/

Poprzedni artykułPomysły na smaczny i zdrowy obiad z kurczakiem
Następny artykułJak zorganizować stanowisko pracy w biurze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj