Jakie witaminy wspierają naukę dziecka i jak ich dostarczać?

Każdy z nas chciałby, by dzieci dobrze radziły sobie w szkole. Nie na wszystkie szkolne sprawy mamy wpływ, ale już na to, czy dziecku będzie łatwiej skupić się na lekcjach, tak. Wystarczy, że zadbamy o to, by w diecie pojawiły się odpowiednie ilości witamin.

Witaminy to szeroka grupa związków, które są odpowiedzialne za szereg procesów w naszym organizmie. Zapotrzebowanie na nie zmienia się wraz z wiekiem, płcią i stylem życia. Część z nich wpływa na zdolności intelektualne i koncentrację, a to właśnie te umiejętności są niezbędne w szkole, kiedy uczeń ma przyswoić jak największą dawkę wiedzy. Sprawdźmy zatem, które witaminy zaliczają się do tej grupy i w jaki sposób zwiększyć ilość w diecie dziecka.

Które witaminy mają wpływ na pamięć i koncentrację?

Dziecku powinniśmy dostarczać wszystkich witamin, to nie ulega wątpliwości. Ale kiedy wrzesień zbliża się wielkimi krokami, szczególnie skupmy się na tych, które będą wspierać pamięć i koncentrację, a kilka ich jest. Przede wszystkim są to witaminy z grupy B. Odpowiadają one za zachodzące w mózgu procesy, przenoszą impulsy nerwowe, poprawiają koncentrację i skupienie. Jeżeli dziecko będzie miało ich za mało, to mogą pojawić się problemy z nauką, nerwowością i nadpobudliwością.

Następna jest witamina D. Latem nasz organizm produkuje ją sam, natomiast kiedy zmniejsza się ilość promieni słonecznych, pojawiają się deficyty, a niedobory wiążą się ze spadkiem kondycji psychicznej. Dla układu nerwowego, zwłaszcza dla rozwoju pamięci, procesów poznawczych i natlenienia mózgu istotna jest też witamina E. Oprócz witamin zadbajmy, by w diecie dziecka pojawiły się inne składniki odżywcze związane ze zwiększeniem efektywności nauki. Są to kwasy omega 3 i omega 6, lecytyna, magnez, cynk, żelazo i selen.

Jak zwiększyć podaż witamin?

Jeśli mamy w domu niejadka, przed nami trudne wyzwanie. Podstawą powinna być zbilansowana dieta. Na szczęście jest dostępnych kilka skutecznych suplementów diety, które pomogą nieco zwiększyć dzienną dawkę witamin. Z pomocą przychodzą również napoje, które łączą w sobie wyśmienity smak, a przy tym zawierają potężną dawkę naturalnych witamin, zwłaszcza z grupy B.

Doskonałym przykładem jest RL9 junior by OSHEE. Dziecko i tak powinno się nawadniać w szkole, a dzięki tej propozycji, jednocześnie uzupełnia poziom witamin. Nie musimy się przy tym obawiać przedawkowania, bo zawarte w napoju witaminy są rozpuszczalne w wodzie. Jeżeli okaże się, że organizm ma je w odpowiedniej ilości, to naturalnie je usunie wraz z moczem. Poza tym wracając do niejadków, z pewnością dziecko chętniej sięgnie po słodszy (ale zdrowy!) napój niż po syrop witaminowy albo zwykłą wodę do picia.

Napoje witaminowe OSHEE Vitamin powstały nie tylko z myślą o dzieciach. Często i my, dorośli, mamy kłopoty z koncentracją i brakuje nam witamin. Powstała seria produktów dla dorosłych i podobnie jak dzieci możemy szybko uzupełnić ewentualne deficyty. Z pewnością będzie to z większą korzyścią dla zdrowia, niż parzenie kolejnej filiżanki kawy.

Poprzedni artykułJak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer? Mini poradnik
Następny artykułLegalizacja dokumentów przez internet – zaświadczenia, fotokopie akt i wizy zdalnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj