Legalizacja dokumentów przez internet – zaświadczenia, fotokopie akt i wizy zdalnie

Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Pandemia koronawirusa ograniczyła działalność wielu firm, a nawet całych branż. Są jednak miejsca takie jak urzędy, które nie mogą pozwolić sobie na całkowite zawieszenie swojej pracy. Są także osoby prywatne, które zmuszone są do załatwienia różnego rodzaju spraw urzędowych i osobistego wybrania się do budynku urzędu celem ich odebrania. Czy jednak naprawdę tak jest? Jak się okazuje, wcale nie! Dla własnego bezpieczeństwa szczególnie w tym trudnym czasie warto zamawiać dokumenty urzędowe przez internet.

Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Pandemia a konieczność zdobycia dokumentów urzędowych

Praktycznie od początku roku 2020 większość ludzi na całym świecie prosi się, aby w miarę możliwości pozostawała we własnych domach. Kwestia bezpieczeństwa jest tu całkowicie oczywista – im mniej osób będzie przebywała w miejscach publicznych, tym mniejsza będzie liczba zachorowań na COVID-19. Niestety nawet w obliczu światowej pandemii pewne branże nie mogą się po prostu zatrzymać, tak samo jak różnego rodzaju sprawy osobiste nie mogą po prostu poczekać. Wiele osób potrzebuje wybrać się do urzędu w sprawach takich jak legalizacja dokumentów, zdobycie różnego rodzaju zaświadczeń, czy chociażby załatwienie wizy. Wciąż niewielki procent społeczeństwa zdaje sobie jednak sprawę z tego, że sporą część tych właśnie rzeczy można dziś załatwić całkowicie zdalnie przy użyciu internetu.

Zaświadczenie o niekaralności może być tu całkiem dobrym przykładem. Aby je zdobyć, wiele osób przebywa długą drogę do odpowiedniego budynku sądu, oczekuje w długiej kolejce, płaci cenę opłaty sądowej i zdobywa odpowiednie poświadczenie w wyznaczonym do tego okienku. Wystarczy zastanowić się zaledwie chwilę, aby zrozumieć, z jak wieloma ludźmi ma kontakt taka osoba, w dodatku, jak się okazuje, całkowicie niepotrzebnie. Zaświadczenie o niekaralności można zamówić całkowicie zdalnie, co jest zarówno wygodne, jak i po prostu bezpieczne.

Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

W podobnej sytuacji są osoby, które, dla przykładu, przygotowują się do różnego rodzaju rozpraw sądowych. Mimo pandemii świat się przecież nie zatrzymał. Fotokopie akt są często absolutnie niezbędne i niektórzy zmuszeni są ryzykować własne zdrowie i wychodzić z domu, żeby je zdobyć. Jednak czy na pewno? Jak się okazuje, nawet tego rodzaju dokumenty można zamówić przez internet.

Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Wizy i Apostille zdalnie, bo sam wyjazd to wystarczające ryzyko

Wiza na Białoruś, czy to turystyczna, tranzytowa, czy prywatna, podobnie jak innego rodzaju dokumenty, również może zostać zamówiona przez internet. Gdy ktoś planuje lub jest zwyczajnie zmuszony wyjechać za granicę, sama podróż, podczas której będzie on narażony na kontakt z osobami zakażonymi COVID-19 jest wystarczającym ryzykiem. Nie ma potrzeby, żeby osoba taka osobiście odbierała swoją wizę. Jedyne, co powinna ona zrobić, to przygotować wszystkie potrzebne dokumenty takie jak paszport, odpowiednie zdjęcie, czy wniosek wizowy.

Podobnie jest wówczas, gdy do wystawianego dokumentu potrzebne Apostille. Sam wyjazd za granicę niesie ze sobą wystarczające ryzyko zachorowania. Aby zdobyć tego typu poświadczenie, wystarczy wybrać odpowiednią opcję podczas zdalnego zamawiania dokumentu.

Poprzedni artykułJakie witaminy wspierają naukę dziecka i jak ich dostarczać?
Następny artykułEleganckie koszule męskie – jakie wybierać, by stylizacja była maksymalnie elegancka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj