Etykiety samoprzylepne w służbie nowoczesnej logistyki.

Współczesna logistyka opiera się na wykorzystaniu nowoczesnych systemów informatycznych (system WMS) w celu organizacji podstawowych czynności związanych z przyjęciem, składowaniem i wydaniem towaru. Zaangażowanie informatyki wpływa na zwiększenie szybkości działania. Uzupełnieniem działania systemu WMS są etykiety samoprzylepne oraz drukarki etykiet, dzięki którym możliwe staje się wykorzystanie technologii automatycznej identyfikacji. W tym artykule opowiemy Wam więcej o tym jak optymalizować logistykę.

Czym jest system WMS.

System WMS to profesjonalne narzędzie informatyczne wspierające procesy logistyki wewnętrznej, a w szczególności czynności związane z przyjęciem towaru, składowaniem towaru wewnątrz magazynu oraz z wydaniem towaru poza magazyn. System w ramach operacji związanych z przyjęciem nadaje każdej, najmniejszej policzalnej partii towaru indywidualny numer rejestracyjny, który jest identyfikatorem towarzyszącym towarowi przez cały proces magazynowy. Na etapie przyjęcia mogą być generowane dane podstawowe o towarze, na podstawie których system określa w późniejszych etapach optymalne miejsca składowania, czy optymalne opakowania wysyłkowe. W ramach danych podstawowych, czyli tak zwanej master daty określane są przede wszystkim wymiary towaru oraz jego waga. W ramach operacji składowania system zarządza przestrzenią magazynową w taki sposób, aby była ona wykorzystana najbardziej optymalnie. Wykorzystanie systemu magazynowe może przynieść nawet o 30% lepsze wykorzystanie regałów i miejsc paletowych, zatem inwestycja w system może w wielu przypadkach być lepszym rozwiązaniem niż kupno, czy wynajem nowej hali magazynowej. System magazynowy zarządza również wysyłkami towaru, czyli kompletacją towaru pod konkretne zamówienie klienta, jego przygotowaniem do wysyłki, pakowanie, a w końcu samą wysyłką (poprzez integrację z systemem kurierskim).

Jak etykiety samoprzylepne i drukarki etykiet wpływają na przyspieszenie pracy w systemie WMS?

Wykorzystanie pełni potencjału systemu WMS możliwe jest w przypadku wzbogacenia go o odpowiedni sprzęt z obszaru automatycznej identyfikacji. Jednym z rodzajów takiego sprzętu mogą być profesjonalne drukarki etykiet, czyli urządzenia w pełni zintegrowane z WMS a służące do zadruku etykiet samoprzylepnych. Etykiety są personalizowane danymi bezpośrednio z systemu magazynowego. Dane takie mogą zawierać na przykład informacje wykorzystywane w etykiecie rejestracyjnej wraz z kodem kreskowym lub kodem dwuwymiarowym odczytywanym przy pomocy kolektorów danych. Innym rodzajem etykiety może być etykieta lokalizacyjna wykorzystywana do oznakowania miejsc regałowych lub miejsc paletowych.

HIT-Kody Kreskowe- Twój ekspert w dziedzinie optymalizacji procesów logistycznych.

Poznański integrator systemów informatycznych już od ponad dwudziestu lat dostarcza kompleksowe rozwiązania do optymalizacji procesów magazynowych. Z naszych usług korzysta tysiące Klientów w Polsce i poza jej granicami.

 

Poprzedni artykułProjekty domów z antresolą – oryginalność i nowoczesność w jednym
Następny artykułNa czym polega doradztwo personalne i kiedy warto z niego skorzystać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj