Zbiorniki rezerwowe wody pitnej – do czego służą?

Nie widać ich na pierwszy rzut oka, a bez nich działalność wielu instytucji byłaby zagrożona. Zbiorniki rezerwowe wody pitnej to przemyślane, nowoczesne konstrukcje, naszpikowane technologią.

Rola zbiorników rezerwowych

Można sobie zadać pytanie, po co budować zbiorniki na wodę, skoro mamy jej dostatek i po odkręceniu kurka w kranie płynie nieprzerwanym strumieniem? Kluczowa okazuje się ciągłość dostaw. Każda firma wodociągowa musi liczyć się z awarią czy okresową konserwacją sieci. Nawet chwilowy brak wody może mieć poważne konsekwencje w przypadku specjalistycznych obiektów – w tym szpitali. To dlatego, w takich budynkach, montowane są zbiorniki rezerwowe wody pitnej.

Jak to jest zrobione?

Zbiornik na wodę pitną nie przypomina swoim wyglądem tradycyjnego zbiornika, jaki możemy kojarzyć np. z zakładów przemysłowych. Nowoczesne technologie pozwalają budować zbiorniki rezerwowe wody pitnej o nieregularnych kształtach, a co najważniejsze – instalować je w nietypowych miejscach. Maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, w piwnicy czy na piętrze technicznym, jest możliwe dzięki budowie zbiornika z mniejszych elementów. Całość składana jest już na placu budowy i dopasowana jest do wymiarów pomieszczenia. Zbiorniki rezerwowe wody pitnej powstają na indywidualne zamówienie – stąd są to produkty szyte na miarę. Mają zróżnicowaną pojemność, uzależnioną od potrzeb użytkownika.

Bezpieczny zbiornik

Każdy zbiornik przechodzi skrupulatną kontrolę przed oddaniem do eksploatacji, ale bezpieczeństwo w wymiarze technicznym to nie wszystko. Równie kluczowe jest bezpieczeństwo mikrobiologiczne. To dlatego Zbiorniki rezerwowe wody pitnej buduje się ze starannie dobranych materiałów. Ich cechą charakterystyczną jest brak porowatej struktury ścian. To pomaga w utrzymaniu czystości i ogranicza namnażanie się bakterii. Tworzywo używane do produkcji musi być także wytrzymałe i odporne na upływ czasu. Długa żywotność zbiornika to oszczędność na kosztach serwisu. W przeciwieństwie do stalowych zbiorników, te wykonane z tworzywa nie wymagają renowacji. Nie bez znaczenia jest także niższa masa, co jest istotne zwłaszcza w przypadku instalacji zbiornika na wyższych kondygnacjach.

Więcej informacji na: https://www.amargo.pl/zbiorniki-na-wode/rezerwowe-wody-pitnej/

Poprzedni artykułLeasing samochodu używanego krok po kroku. To musisz wiedzieć!
Następny artykułKsięgarnia internetowa dla biznesu – przegląd publikacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj