Akcesoria samochodowe na wakacje. Co warto mieć?

Wybierając się w podróż wakacyjną autem, należy zadbać nie tylko o bezpieczeństwo pasażerów, ale także ich komfort. Z pomocą przychodzą odpowiednie akcesoria samochodowe, które mogą uczynić wielogodzinną jazdę przyjemniejszą. Sprawdź, w co warto zainwestować.

Wygoda podróżowania samochodem ma ogromne znaczenie szczególnie w przypadku wielu godzin spędzanych w aucie. O ile nowe pojazdy zapewniają wiele udogodnień dla podróżujących, nie każdy wybiera się na wakacje świeżo zakupionym samochodem. Co prawda można wtedy zaciągnąć pożyczkę na samochód – szczególnie, jeśli jest to np. Kredyt Niższych Rat Toyota Easy dostępny w Toyota Bank, którego cechą charakterystyczną jest rata niższa nawet o 40%. Nie wszyscy jednak zdecydowani są na taką opcję.

Akcesoria samochodowe na wakacje – co wybrać?

Istnieje mnóstwo akcesoriów samochodowych, z których korzystanie może zwiększyć bezpieczeństwo podróżowania, a także uprzyjemnić jazdę. Poniżej prezentujemy tylko kilka wybranych.

  • Bagażnik dachowy na relingi

Przewóz rowerów, kajaków czy łódek bywa problematyczny, dlatego wiele osób decyduje się na niezabieranie ich na wakacje. Tymczasem warto zainwestować w belki dachowe na relingi, aby móc wygodnie przewozić potrzebny sprzęt. Tego typu bagażnik dachowy przyda się również do mocowania specjalnych boxów.

  • Boxy bagażowe

Bagaż wakacyjny niemal zawsze przewyższa możliwości bagażnika samochodowego – szczególnie, jeśli auto nie może pochwalić się bagażnikiem o pojemności typowej dla modeli kombi. Dlatego z pomocą przychodzą boxy bagażowe montowane na belkach dachowych.

Tego typu akcesoria różnią się pojemnością – dzięki nim można uzyskać nawet ponad 400 l do przechowywania dodatkowego bagażu.

  • Apteczka samochodowa

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, apteczka samochodowa nie jest wymagana w przypadku pojazdów osobowych wykorzystywanych na użytek prywatny. Warto jednak zaopatrzyć się choćby w podstawowe środki pomocy medycznej.

Wcale jednak nie musisz samodzielnie kompletować poszczególnych elementów. W pełni wyposażoną apteczkę samochodową możesz zakupić – i to za niewielką kwotę nieprzekraczającą 50 zł.

  • Osłona przeciwsłoneczna

Chociaż pogoda w Polsce jest nieprzewidywalna, niektórzy mają okazję podróżować w upalne dni. Aby zwiększyć komfort przebywania w samochodzie, warto zaopatrzyć się w osłonę przeciwsłoneczną. Tego typu akcesoria można zamontować nie tylko na szybach bocznych, ale i na szybie tylnej. Dzięki nieprzezroczystej warstwie zatrzymującej światło można uniknąć nadmiernego nagrzania pojazdu. A to wszystko przy utrzymaniu dobrej widoczności tego, co dzieje się na drodze.

Jak sfinansować zakup dodatkowych akcesoriów samochodowych?

Wyjazd wakacyjny sam w sobie stanowi spore obciążenie finansowe, dlatego wiele osób nie decyduje się na zakup dodatkowych akcesoriów. Nie warto jednak rezygnować z większego komfortu, ponieważ z pomocą przychodzą różne formy finansowania.

Ciekawą opcją jest usługa Comfort Pay – serwis samochodu na raty dostępna w Toyota Banku. Uwzględnia ona nie tylko możliwość sfinansowania naprawy auta lub jego przeglądu przed wyjazdem wakacyjnym, ale także zakup akcesoriów. Płatność można rozłożyć na raty, co – w połączeniu z atrakcyjnym oprocentowaniem (RRSO od 0%) i odroczeniem spłaty pierwszego zobowiązania – pozwala odciążyć domowe finanse.

Poprzedni artykułDrukarka laserowa – jak wybrać sprzęt dla siebie bądź do biura?
Następny artykułDrukarki przemysłowe – co warto wiedzieć o ich zakupie i użytkowaniu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj