O czym należy pamiętać podczas zakładania sklepu internetowego?

Wydaje się, że założenie sklepu internetowego to jedna z najłatwiejszych form prowadzenia własnego biznesu. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych, które weszło w życie 25 maja 2018 r., nieco skomplikowało ten proces.

Z uwagi na fakt, że każdy sklep internetowy, aby być w stanie generować zysk i efektywnie świadczyć usługi, musi zbierać informacje o swoich klientach, jest także zobowiązany do przestrzegania nowych przepisów. Za ich łamanie przewidziane są dotkliwe konsekwencje finansowe. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zagadnienia dotyczące tej kwestii.

Kancelaria prawna – sklepy internetowe

Kompleksowe wdrożenie ochrony danych osobowych w Twoim serwisie to ambitne zadanie. Strona musi być zaopatrzona w komunikaty o wykorzystaniu cookies, profesjonalne i zgodne z przepisami treści regulaminów, zasady ochrony prywatności i polityki bezpieczeństwa. Należy to zrobić w taki sposób, aby Twoi klienci nie mieli wątpliwości, że przetwarzasz ich dane tylko w niezbędnym zakresie oraz że są one bezpieczne. Nie wiesz, które checkboxy w formularzu zamówienia mogą być domyślnie zaznaczone w zgodzie z RODO? Zespół radców i adwokatów rozwieje wszelkie wątpliwości.

Obsługa prawna e-commerce na wyciągnięcie ręki

Nasza kancelaria chętnie podzieli się z Tobą wiedzą, jak spełnić nałożone na sprzedawców obowiązki informacyjne. Być może wdrożyłeś już przepisy, ale nie jesteś pewien, czy zrobiłeś to poprawnie? Prawnicy opiniują i korygują istniejące na Twojej stronie dokumenty i komunikaty, dzięki czemu dostosujesz je do najwyższych standardów. Specjaliści są na bieżąco z wciąż zmieniającymi się przepisami i aktualnym orzecznictwem Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Od czego zacząć?

Obsługa prawna nowych technologii – m.in. sklepów internetowych na początku sprowadza się do zidentyfikowania celów, dla których przetwarzasz dane osobowe. Należy wskazać, jakie konkretnie informacje przechowujesz i prawidłowo poinformować, na jakiej podstawie z nich korzystasz. Wraz z prawnikami możesz ustalić, dlaczego i jak długo będziesz w ich posiadaniu. Specjaliści uświadomią Ci, jakie ryzyko wiąże się z przetwarzaniem danych osobowych w firmie oraz jak je ograniczać. Przygotują także projekty umów w zakresie przekazywania ich innym podmiotom, jeżeli biznes tego potrzebuje.

Prawnik e-commerce odpowie na wątpliwości

Potrzebujesz kogoś, kto zajmie się obsługą prawną e-commerce, a w tym czasie Ty będziesz mógł zająć się zarabianiem pieniędzy. Specjalista pokaże Ci, jak pouczyć gości serwisu internetowego o ich prawach, a przy okazji pozyskać potrzebne zgody. Na życzenie stworzy dla Ciebie i klientów przejrzystą ścieżkę informowania o naruszeniach, tak, żebyś mógł jak najszybciej reagować na incydenty i nie dopuścić do wystąpienia naruszeń w przyszłości.

Poprzedni artykułJakość obsługi klientów wzrasta
Następny artykułIle kosztuje zamiana faktur na gotówkę, czyli koszty faktoringu bez tajemnic

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj