Wystawianie faktur online – dlaczego warto?

Niektórzy przedsiębiorcy nadal nie mają zaufania do faktur elektronicznych. Nadal – z przyzwyczajenia czy też może obawy przed nieznajomością przepisów, wystawiają dokumenty papierowe. Dlatego też w poniższym artykule przedstawimy korzyści, jakie daje wystawianie faktur online.

  1. Czym są faktury online?
  2. Wystawianie faktur elektronicznych – zalety

Czym są faktury online?

Na początek wyjaśnijmy jednak pokrótce, czym właściwie są faktury online. Otóż fakturowanie online to po prostu wysyłanie do klienta faktur w formie plików elektronicznych, zazwyczaj w formacie PDF. Nawet jeśli klient wydrukuje taką fakturę, która dojdzie do niego poprzez e-mail czy pod postacią linku, to nadal będzie ona fakturą elektroniczną.

Co ważne, faktury online są w pełni ważne i zgodne z prawem. Powoli wypierają faktury papierowe. Od wielu lat nie potrzeba zgody klienta na fakturę przesłaną e-mailem. Jeśli otrzyma on ową fakturę i nie zaprotestuje, to przyjmuje się, że została ona przyjęta a klient wyraża na nią zgodę. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: http://szybkafaktura.pl/wystawianie-faktur.php.

Wystawianie faktur elektronicznych – zalety

Wystawianie faktur drogą elektroniczną wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim główną zaletą jest szybkość. Wystarczy dosłownie kilka chwil na wystawienie i przesłanie do odbiorcy wygenerowanej faktury. Odkąd powstało wiele różnego rodzaju programów do wystawiania faktur, jest to jeszcze prostsze i szybsze. Wystarczy zazwyczaj wpisać podstawowe dane, aby system uzupełnił resztę i wygenerował fakturę.

Wiąże się to również z dużą oszczędnością czasu i pieniędzy. Nie jest konieczne wydawanie pieniędzy na wysyłkę listami poleconymi czy kurierem – przesłanie odpowiedniego dokumentu e-mailem jest całkowicie bezpłatne. Do tego dochodzą również oszczędności związane z zakupem koperty oraz przede wszystkim znaczne oszczędności czasu związane z koniecznością wybrania się na pocztę i nierzadko stania w długich kolejkach.

Z wystawianiem i wysyłką tego rodzaju faktur wiąże się również tak zwany faktoring, czyli usługa, dzięki której przedsiębiorca może szybko uzyskać pieniądze za daną fakturę. To, jak prędko uzyska odpowiednie środki, zależy między innymi właśnie od szybkości przesłania do odpowiedniej firmy FV. Im szybciej ją wyśle, tym szybciej uzyska finansowanie. Więcej informacji w zakresie tego, czym jest faktoring, znajdziesz tutaj: http://szybkafaktura.pl/blog/faktoring-czym-polega/.

Więcej informacji na temat zalet wystawiania faktur przez internet znaleźć można na tej stronie: http://szybkafaktura.pl/.

Poprzedni artykułJak radzić sobie z zajęciem komorniczym?
Następny artykułTransport kolejowy – jakie są wady i zalety?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj