Ubezpieczenie na życie – zapewnij bliskim spokój i bezpieczeństwo

Dorosły człowiek zapytany o to, co daje mu szczęście, prawdopodobnie odpowie: rodzina, zdrowie, spokój i stabilizacja finansowa. O tym myśli dziś, a co jeśli jutro stanie się coś nieprzewidzianego?

Myślenie o śmierci to zapewne ostatnia rzecz, na jaką masz ochotę. Niektórzy traktują to w kategorii czarnowidztwa. Mówią: „nie myśl o tym, co może Cię spotkać, bo sprowadzisz na siebie nieszczęście”. A przecież śmierć jest nieodłączną częścią Twojego życia i powinieneś myśleć o niej ze spokojem.

Jesteś odpowiedzialny za swoich bliskich

Założyłeś rodzinę, kochasz swoich bliskich. Masz wspaniałe dzieci i z radością patrzysz, jak rosną i rozwijają swoje pasje. Masz dobrą pracę, a może spełniasz marzenie o własnym biznesie? Żyjesz pełnią życia i to właśnie jest doskonały moment na to, żeby pomyśleć o przyszłości. Nie możesz jej przewidzieć, ale możesz ją zabezpieczyć tak, aby po ludzku móc spać spokojnie. Pamiętaj, że rozpatrywanie scenariusza pt. „Gdy mnie zabraknie” to nie jest ani czarnowidztwo, ani pesymizm. Tak właśnie postępują ludzie odpowiedzialni – decydują się na ubezpieczenie na życie.

Postępuj jak dobry księgowy

Zdecydowałeś się już na wykupienie ubezpieczenia na życie. Brawo! Teraz musisz dopasować jego wysokość do potrzeb Twoich bliskich. Weź pod uwagę to, jakie dochody macie w rodzinie. Czy macie wieloletnie zobowiązania – kredyt na dom, samochód, a może długoterminowy kredyt konsumencki? Sprawdź dokładnie, ile pieniędzy wydajecie miesięcznie.

Masz dzieci? Musisz wziąć pod uwagę to, że ich potrzeby będą już tylko rosły. Kiedyś pójdą na studia, będą rozpoczynać dorosłe życie. Wspaniale, jeśli będziesz mógł wtedy z nimi być. Ale jeśli tak się nie stanie, to Twoje ubezpieczenie pokryje ich potrzeby. Bez względu na to, jak duże one będą, bo ubezpieczenie na życie może opiewać nawet na kwotę miliona złotych.

Wybierz zaufaną osobę

Jeśli dokonałeś już wyboru ubezpieczenia i wiesz, jaka suma będzie dla Was odpowiednia, pora znaleźć osobę, która otrzyma pieniądze w razie Twojej śmierci. Naturalnym wyborem jest oczywiście życiowy partner i drugi rodzic Twoich dzieci. Pomyśl też o uzupełnieniu listy o dodatkowych uposażonych, szczególnie gdy dzieci są jeszcze małe. Wybierz osobę, której naprawdę możesz zaufać. Taką, która otoczy Twoją rodzinę opieką i zapewni jej wsparcie, jeśli Ciebie zabraknie.

Ubezpieczenie na życie to niewielka cena za spokój i bezpieczeństwo. Teraz możesz z radością patrzeć w przyszłość, bo czarny scenariusz nie dotyczy już Twojej rodziny. Oczywiście, nikt i nic im Ciebie nie zastąpi, ale bezpieczeństwo finansowe, które po sobie pozostawisz, pozwoli im samodzielnie pokonać życiowe zakręty.

Poprzedni artykułCzy system zarządzania flotą pozwala uniknąć problemów w transporcie?
Następny artykułJak przeprowadzić redeployment w firmie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj