Wynajem kontenerów nie tylko na budowę

Kontenery pozwalają w łatwy i szybki sposób zaspokoić potrzebę stworzenia pomieszczeń biurowych, socjalnych, czy magazynowych. Ze względu na swoją mobilność i możliwość transportu w niemal dowolne miejsce są niezbędnymi elementami zaplecza każdej sprawnie działającej budowy. Ale kontenery są na tyle uniwersalne i wszechstronne, że znajdują zastosowanie także w handlu, na targach wystawienniczych, przy różnego rodzaju wydarzeniach artystycznych, koncertach, czy pokazach.

Jakie kontenery wynajmuje się na budowie?

Na każdej budowie pracują dziesiątki pracowników będących specjalistami z różnych branż. Bardzo często główny wykonawca oprócz własnych pracowników korzysta z usług innych firm – podwykonawców, którzy wykonują część prac. Potrzebne jest zatem nie tylko stworzenie biur i pomieszczeń socjalnych dla własnych pracowników, ale także możliwość ich rozbudowy lub zmiany konfiguracji w zależności od etapu prac i ilości dodatkowych firm znajdujących się aktualnie na budowie. Niejednokrotnie istnieje potrzeba przeniesienia zaplecza w inne miejsce wraz z zakończeniem kolejnych obiektów. Oprócz tego niezbędne jest zapewnienie miejsca przechowywania dla narzędzi i materiałów budowlanych.

Wszystkie powyższe potrzeby realizowane są najczęściej poprzez wynajem kontenerów. Ponieważ budowa trwa określony czas wynajęcie zaplecza kontenerowego uwalnia firmę budowlaną od kłopotliwego przechowywania i transportu kontenerów w okresach pomiędzy budowami, a ilość kontenerów może być elastycznie zwiększona lub zmniejszona w dowolnym momencie. Kompleksowo świadczone usługi najmu obejmują oprócz samych kontenerów ich transport, rozładunek, montaż oraz serwis w trakcie trwania najmu, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Firmy oferujące wynajem kontenerów, jak na przykład ANGA kontenery, mają w swojej ofercie zazwyczaj dwa podstawowe rodzaje kontenerów: kontenery socjalne oraz magazynowe. Pierwsze z nich posiadają izolowane ściany, są ogrzewane i mogą być wyposażone w różnego rodzaju dodatkowe wyposażenie. Powstają z nich nie tylko pomieszczenia biurowe, ale także szatnie, stołówki, pomieszczenia sanitarne, stróżówki. Drugi rodzaj – kontenery magazynowe służą jak sama nazwa wskazuje do magazynowania wszelkiego rodzaju materiałów budowlanych, ale także maszyn czy narzędzi. Wykorzystuje się tutaj najczęściej 20 stopowe kontenery morskie, które są bardzo trwałe, mają dużą ładowność i są odporne na niestety częste na budowach włamania.

Ciekawym i uniwersalnym rozwiązaniem są będące połączeniem kontenera socjalnego i magazynowego kontenery magazynowo-biurowe. W zasadzie jest to 20 stopowy kontener morski, w którym część przestrzeni została zaizolowana i wyposażona w okna, drzwi, ogrzewanie i instalację elektryczną, w taki sposób, że powstaje małe pomieszczenie biurowe. Pozostała część pełni tak jak w kontenerze morskim funkcję magazynową, do której dostęp zapewniają dwuskrzydłowe szerokie wrota kontenerowe.

Wynajem kontenerów handlowych pomysłem na sezonowy biznes

Oprócz budów z wynajmem kontenerów można również spotkać się w handlu. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne przy wszelkiego rodzaju sprzedaży sezonowej, która trwa tylko w określonych porach roku. Kontenery handlowe mogą być specjalnie przystosowane do prowadzenia takiej działalności poprzez wyposażenie ich w duże przeszklone witryny. Dzięki mobilności kontenerów ich niewielkim rozmiarom i wadze mogą one być ustawiane w nietypowych miejscach jak na przykład przy plażach, czy ogólnie wszędzie tam gdzie brakuje infrastruktury. Coraz bardziej popularne staje się również zjawisko tzw. street-food. I tutaj istnieje duże pole do wykorzystania wynajmu kontenerów handlowych.

Wynajem kontenerów handlowych będzie niezastąpiony również przy okazji wszelkiego rodzaju remontów, czy przeprowadzek pozwalając w szybki i stosunkowo niedrogi sposób zapewnić ciągłość prowadzenia działalności handlowej w trakcie prowadzenia tych prac.

Kontenery wynajmowane na imprezę często są wykorzystywane w niekonwencjonalny sposób.

Jak się okazuje kontenery to bardzo uniwersalny produkt. Z budowy, poprzez handel dochodzimy do kultury i rozrywki. Każde większe wydarzenie potrzebuje również różnego rodzaju pomieszczeń, w których trzeba urządzić punkty informacyjne, kasy biletowe, garderoby, czy też pomieszczenia socjalne dla pracowników obsługi. I w tym wypadku wynajem kontenerów daje organizatorom możliwość sprawnego rozwiązania tego problemu.

Dla niektórych wydarzeń kontenery stają się jednak czymś więcej niż pomieszczeniami socjalnymi, czy magazynowymi. Przykładem może być impreza sportów ekstremalnych – Baltic Cropp Games, w której kontenery stanowią część scenografii, a nawet elementów toru przeszkód dla zawodników.

Inne wydarzenie – festiwal Gdynia Design Days włączyło kontenery jako stały element budowanej z tej okazji przestrzeni. Kontenery morskie stanowiły tutaj nie tylko pomieszczenia dla wystawców i artystów, ale poprzez ich nietypowe ustawienie były elementem nadającym charakter i kształt całemu miejscu.

Kolejny przykład – dzięki oryginalnej charakteryzacji kontenerów dosłownie z dnia na dzień w najbardziej ruchliwym miejscu miasta może wyrosnąć „Świątynia Miłości”, w której nieformalnego ślubu przy dźwiękach „Love me Tender” udzieli Wam sam Elvis Presley…

Poprzedni artykułCzy rzeszowskie galerie spełniają wymagania przestrzeni publicznych?
Następny artykułWYMARZONE PREZENTY NA ŚLUB – SPRAWDŹ, CO WYBRAĆ ZAMIAST KOPERTY Z PIENIĘDZMI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj