Samochód firmowy – czy warto w niego inwestować?

Flota samochodów czy auta poolowe?

Jednym z niezbędnych narzędzi pracy wielu osób jest samochód służbowy. W wielu firmach wykorzystywany jest on jako narzędzie, dzięki któremu pracownicy zdobywają rynek. Począwszy od przedstawiciela, aż po dyrektora czy prezesa firmy – każdy z nich takowe auto posiada. Każdy pracodawca, którego biznes polega na przemieszczaniu się z miejsca na miejsce powinien dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i wymagania co do auta służbowego.

Flota firmowa – co warto wiedzieć?

Oczywiście najistotniejszym aspektem przy wyborze floty jest zaplecze finansowe i to ono najczęściej wpływa na wybór takiego czy innego modelu. Jeśli pracownik ma pokonywać bardzo duże odległości, to oszczędność przy doborze floty raczej nie przyniesie wymiernych efektów. Awaryjność aut, to od zawsze największy problem, a ich jakość spada wraz z ceną. Firmy oferujące auta służbowe prześcigają się miedzy sobą w tworzeniu ofert, które swoją elastycznością i przede wszystkim ceną przyciągną potencjalnych nabywców. Wraz ze wzrostem liczby zakupowanych czy wynajmowanych aut, oferty bywają coraz bardziej korzystne. Służbowe auto często bywa miejscem, w którym spędzamy sporą część dnia dlatego też na bieżąco powinniśmy dbać o jego stan wizualny.

Jak dbać o samochód firmowy?

Odkurzanie i odwiedziny na myjni powinny być częsty rytuałem każdego, kto posiada firmowy samochód. Nie są to ogromne inwestycje, ale jednak powinniśmy pamiętać, że auto często bywa naszą wizytówką i byłoby miło gdyby była ona schludna i z godnością reprezentowała naszą firmę. Inwestowanie w auto służbowe z pewnością ma wiele pozytywnych aspektów.

Poprzedni artykułInformatyk – zawód z przyszłością
Następny artykułIle zarabia programista?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj