Jak dostać kredyt przez Internet? To powinieneś wiedzieć

Planujesz złożyć wniosek o kredyt online? Zastanawiasz się, jakie warunki musisz spełnić, aby decyzja pożyczkodawcy była pozytywna? Sprawdź, jak dobrze przygotować się do wnioskowania o pożyczkę przez Internet.

Warunki kredytowe zmieniają się wraz z aktualną sytuacją gospodarczą. Ubiegając się o pożyczkę w banku przez internet, warto sprawdzać na bieżąco oferty banków, pracować nad swoją zdolnością kredytową i przyglądać się prognozom. W tym artykule dowiesz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać kredyt online w 2023 roku.

Czym jest kredyt online?

Kredyt online to kredyt gotówkowy, który możesz pozyskać szybko i wygodnie – bez wychodzenia z domu. Dedykowany przede wszystkim osobom, które cenią sobie niezależność, czas i chcą uniknąć zbędnych formalności. W zależności od zdolności kredytowej wnioskującego i oferty konkretnego banku kwoty kredytów gotówkowych wynoszą od kilku do kilkuset tysięcy złotych, a spłata odbywa się w miesięcznych ratach, nawet przez kilka lat.

Gdzie mogę dostać kredyt przez Internet?

Aby wnioskować o kredyt przez internet, wystarczy dowolne urządzenie z dostępem do internetu: komputer, tablet lub smartfon. Wniosek o pożyczkę złożysz w systemie bankowości internetowej lub przez bankową aplikację mobilną.  Gdy zdecydujesz się na ofertę kredytową banku, w którym konto już posiadasz, cały proces odbędzie się jeszcze szybciej! Większość pól we wniosku kredytowym uzupełni za Ciebie bank.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać kredyt online?

Dodatkowe środki może otrzymać wyłącznie osoba pełnoletnia (z pełną zdolnością do czynności prawnych), dysponująca numerem PESEL. Niezbędnym elementem uzyskania pozytywnej decyzji kredytodawcy jest także posiadanie wymaganej zdolności kredytowej. Na zdolność kredytową wpływają m.in.:

 • kwota kredytu i okres spłaty;
 • wysokość osiąganych dochodów i ich regularność;
 • forma zatrudnienia;
 • liczba osób w gospodarstwie domowym;
 • wysokość miesięcznych kosztów utrzymania;
 • aktualnie spłacane zadłużenie (tj. wysokość raty innych kredytów, pożyczek, wysokość zadłużenia z kart kredytowych, dostępne limity czy poręczenia);
 • wysokość stałych miesięcznych zobowiązań (m.in. abonamenty, alimenty);
 • historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej;
 • wiek i wykształcenie.

Wyliczając Twoją zdolność kredytową, bank ocenia, czy przy swoich dochodach i wydatkach będziesz w stanie terminowo spłacać kredyt. Trudności z uzyskaniem kredytu będą miały osoby zadłużone, nieposiadające stałych dochodów oraz mające kłopoty z regularną spłatą zobowiązań.

Jak otrzymać kredyt online — krok po kroku?

 1. Jeśli znalazłeś ofertę kredytową, która najlepiej spełni Twoje potrzeby, wejdź na stronę kredytodawcy, znajdź wybraną ofertę, a następnie wybierz kwotę gotówki i liczbę rat (okres spłaty kredytu). Aby sprawdzić, ile wyniesie kwota miesięcznej raty i ile zapłacisz za pożyczone pieniądze, skorzystaj z kalkulatora kredytowego.
 2. Przygotuj dokumenty. Do złożenia wniosku online na stronie banku niezbędny będzie dowód osobisty, informacje o wysokości i źródle dochodów oraz numer konta. Na podstawie wypełnionego wniosku bank oceni Twoją zdolność kredytową i wyda decyzję.
 3. Zapoznaj się z dokumentami i zaakceptuj warunki umowy. Po otrzymaniu informacji (najczęściej drogą mailową lub SMS-em) o pozytywnej decyzji kredytowej, zapoznaj się z przesłanymi przez bank dokumentami i zaakceptuj je.
 4. Zweryfikuj swoją tożsamość. W przypadku wniosków kredytowych przez internet weryfikacja odbywa się na podstawie przelewu w kwocie 1 zł z Twojego konta. Dzięki takiej procedurze bank może potwierdzić, czy dane nadawcy przelewu zgadzają się z tymi, które znajdują się we wniosku. Weryfikacja tożsamości ma więc na celu wyeliminowanie ryzyka pożyczania pieniędzy na skradzione bądź wyłudzone dane osobowe.
 5. Jeśli decyzja kredytodawcy będzie pozytywna, poczekaj na przelew środkó Bank przeleje je niezwłocznie po przyznaniu finansowania.

Opracowano na zlecenie partnera Santander Consumer Bank.


Źródło: https://direct.money.pl/artykuly/porady/jak-szybko-moge-uzyskac-kredyt-gotowkowy

Poprzedni artykułFundacja pomocy dzieciom – czyli jak zrobić dobry uczynek
Następny artykułRodzaje lokat – jaka lokata jest najbardziej opłacalna?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj