Jakie są zalety mebli ze skóry naturalnej?

Od wielu lat meble skórzane uważane są za synonim luksusu. Składa się na to nie tylko ich efektowny wygląd, ale także trwałość i niepowtarzalność. Jeśli zatem planujesz wymianę mebli w salonie lub urządzasz nową przestrzeń, to powinieneś rozważyć wybór mebli ze skóry naturalnej. Podpowiemy Ci, jakie są największe zalety tego typu produktów.

Co decyduje o unikalności mebli skórzanych?

Zapewne niejednokrotnie spotkałeś się ze stwierdzeniami, że meble ze skóry naturalnej są niepowtarzalne. Wielu sprzedawców określa swoje produkty mianem unikalnych. Nie ma to jednak wiele wspólnego z rzeczywistością. W przypadku mebli skórzanych jest zgoła inaczej. Skóra naturalna jest surowcem pochodzenia zwierzęcego. W związku z tym, że nie ma dwóch identycznych zwierząt, poszczególne błamy skóry naturalnej również są niepowtarzalne. Skóra naturalna ma charakterystyczne znamiona, skazy oraz ślady po zadrapaniach, ugryzieniach czy ukąszeniach. Musisz wiedzieć, że opisane ślady nie są traktowane jako wady skóry. Nie powodują one osłabienia surowca. Wręcz zwiększają jego wartość, decydując o niepowtarzalności danego fragmentu.

Oczywiście trzeba także wspomnieć niepowtarzalnym uroku, jaki ma skóra naturalna. Jej specyficzna faktura, charakterystyczny dotyk i bogactwo kolorystyczne pozwalają tworzyć dowolne aranżacje. Co ciekawe skóra naturalna sprawdza się nie tylko w salonie, ale także w sypialni czy pokoju gościnnym.

Jakie właściwości użytkowe ma skóra naturalna?

Wśród największych zalet mebli ze skóry naturalnej warto wymienić wygodę użytkowania. Skóra naturalna jest miękka i przyjemna w dotyku. Ponadto cechuje się elastycznością. Ze względu na fakt, że jest naturalnym surowcem, może także ulegać kurczeniu i rozciąganiu. W trakcie użytkowania skóra naturalna cały czas pracuje. Tym samym pozwala meblom na zachowanie swojego naturalnego kształtu. Powinieneś wiedzieć, że skóra naturalna znajduje zastosowanie nie tylko w przypadku miękkich i sprężystych mebli. Równie dobrze sprawdza się w twardszych modelach.

Ogromnym atutem skóry naturalnej jest możliwość przystosowania się do warunków, jakie panują w danym pomieszczeniu. Ma to duże znaczenie od strony użytkowej. Dzięki temu unikniesz efektu przyklejania się siedziska do skóry. Takie zjawisko jest powszechne w przypadku mebli obitych skórą syntetyczną (ekoskórą). Skóra naturalna dopasowuje swoją temperaturę do ciepłoty ciała. Ma to jeszcze jedną zaletę. Skóra naturalna pomaga w regulacji poziomu wilgotności w pomieszczeniu.

Naturalny surowiec nie wchłania kurzu i roztoczy. To sprawia, że meble skórzane są przyjazne dla alergików. Skóra naturalna nie pochłania także dymu tytoniowego. Kolejną z zalet jest łatwość czyszczenia i konserwacji powierzchni mebli skórzanych. Dzięki regularnej pielęgnacji z użyciem odpowiednich preparatów możesz znacznie wydłużyć żywotność, elastyczność i efektowny wygląd skórzanej tapicerki. Jeśli chodzi o bieżące czyszczenie skóry, to w zupełności wystarczy do tego woda z szarym mydłem.

Meble – Warszawa

Meble skórzane to produkt, który może odmienić oblicze każdego salonu. Skóra naturalna łączy w sobie trwałość, wygodę i efektowny wygląd. Warto zapoznać się z ofertą firmy Euforma, która oferuje wysokiej jakości elementy wyposażenia domu i biura. Wśród nich znajdziesz także meble ze skóry naturalnej.

fot. materiały prasowe
Poprzedni artykułLimuzyna z szoferem na Twoje zawołanie
Następny artykułZalety stosowania uchwytów do zabezpieczeń ładunków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj