Jak napisać dobre CV?

Jak napisać dobre CV?

Zastanawiasz się dlaczego pracodawcy nie odpowiadają na Twoje CV? Jak powinno wyglądać, by zainteresować potencjalnego pracodawce? CV, bez względu na to, o jakie stanowisko się ubiegasz, powinno być przejrzyste i profesjonalne. Oto kilka rad, które wyjaśnią Ci specyfikę dobrego Curriculum vitae.

Przejrzystość tekstu i konkretne informacje

W przypadku, gdy Twoje cv jest nieczytelne, może z góry być odrzucone, nawet jeśli Twoje doświadczenie i kwalifikacje, to właśnie to, co oczekuje przyszły pracodawca. Przemyślane, konkretne zaprojektowane cv sprawi, że będziesz wyróżniony wśród kandydatów, a tym samym Twoje szanse diametralnie wzrosną.

Poprawność językowa

Mogłoby się wydawać, że jest to dość wiadoma informacja. Niemniej jednak, warto sprawdzić czy treść w naszym Cv jest poprawna pod względem ortograficznym i stylistycznym. Z pomocą może iść internet lub świeże spojrzenie przyjaciela.

Oryginalna prezentacja

By wyróżnić się wśród innych cv, warto zadbać o oryginalny i ciekawy szablon. Można w tym celu wykorzystać darmowe lub odpłatne kreatory cv online. Pomyśl również o profesjonalnym zdjęciu – zdjęcie zrobione telefonem o słabej rozdzielczości może skutecznie odstraszyć pracodawce.

Pamiętaj również o takich rzeczach jak: poważna nazwa email (warto zrezygnować z infantylnych nazw, by być traktowanym na poważnie), pogrubienia i zmiana czcionki istotnych informacji. Pamiętaj, by nie zaznaczać wszystkiego, co wydaje Ci się ważne, wystarczą tylko ważne treści. Oszczędź sobie również jaskrawych i różnorodnych kolorów. Równie ważna kwestią jest długość napisanego cv – nie powinna przekraczać jednej strony, ze względu na to, że pracodawca prawdopodobnie nie wgłębi się w tak obszerne informacje.

Poprzedni artykułSkąd wziąć pomysł na własną firmę?
Następny artykułJak wybrać odpowiedni kierunek studiów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj