Przykładowe typy maszyn pakujących

Pakowanie gotowych towarów często jest ostatnim, ale jednym z najważniejszych zadań dla producentów. Jeśli produkty mają regularne kształty, można je z łatwością umieścić na przykład w kartonach, a te z kolei na paletach. Jeśli jednak mamy do czynienia z produktami o nietypowych kształtach, może to być nieco poważniejszy problem. Opakowanie jest jednak konieczne, gdyż zapobiega zniszczeniu asortymentu, a tym samym stratom. Poznajmy zatem kilka przykładów maszyn, które przychodzą z pomocą producentom.

Transport płynów

Będąc producentem produktów płynnych, niezależnie czy będą to środki chemiczne do użytku domowego, czy napoje, należy zwracać baczną uwagę na sposób ich opakowania. Tylko odpowiednie przygotowanie do dalszej dystrybucji gwarantuje, iż płyny nie zostaną rozlane, powodując szkody i straty materialne.

W tym celu warto wykorzystać automatyczną maszynę nalewającą. Precyzyjny dozownik jest gwarantem rozdzielenia płynnego produktu w sposób idealny do poszczególnych butelek. Dzięki możliwości doboru odpowiedniego dozownika do nalewanego płynu, możliwy jest wybór optymalnego urządzenia.

Po przelaniu płynów do pojedynczych butelek, warto pomyśleć o spakowaniu ich w pudło kartonowe po kilka sztuk. W tym przypadku zastosowanie znajdą kartoniarki, dzięki którym butelki w szybki i zautomatyzowany sposób zostaną przygotowane do dystrybucji.

Opakowanie dla małej ilości zawartości

Maszyny pakujące szczególnego rodzaju zostały przeznaczone do wykonywania opakowań dla produktów pakowanych w saszetki. Wymagają one precyzji wykonywania saszetek, w tym pomiaru ich długości i zgrzewu. Dzięki maszynom możliwe jest pakowanie do saszetek różnorodnych produktów, zarówno płynnych, takich jak np. ketchup, jak również stałych, przykładowo mieszanki ziół.

Ochrona przesyłki paletowej

Jednym ze sposobów na wysyłkę towarów, jest ich zapakowanie na paletę i przekazanie w ręce kuriera. Jest to preferowany sposób transportu dla przesyłek o dużych gabarytach albo takich, które zawierają kilkanaście elementów, oddzielnie zapakowanych, ale przeznaczonych dla jednego odbiorcy.

W celu zabezpieczenia przesyłki, warto zadbać o jej opakowanie w folię ochronną. W przypadku przesyłki paletowej w celu wykonania takiego zabezpieczenia niezbędna jest owijarka do palet, która zapewnia łatwe i szybkie pakowanie. Jej użycie polega na owinięciu całego towaru wraz z paletą folią, pozostawiając jedynie możliwość uniesienia jej przez wózek widłowy. Dzięki temu jako producent można mieć pewność iż towary dotrą na miejsce w komplecie, bez uszkodzeń. Odpowiednia owijarka jest zatem podstawą do tego, by samemu czuć się bezpiecznym i cieszyć się dobrą opinią wśród klientów.

fot. materiały prasowe
Poprzedni artykułJakie meble młodzieżowe wybrać do pokoju nastolatki?
Następny artykułRezerwacja z Parkos krok po kroku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj