Technologia LED staje się coraz bardziej popularna i zyskuje zadowolone grono nowych użytkowników. Definiując skrótowo: oświetlenie LED to wiązka światła wysyłana przez diodę elektroluminescencyjną, przez którą przepływa prąd. W tłumaczeniu na język polski z angielskiego LED to dioda emitująca światło – Lighting Emiting Diode.
Czym jest oświetlenie LED?
Technologia LED staje się coraz bardziej popularna i zyskuje zadowolone grono nowych użytkowników. Definiując skrótowo: oświetlenie LED to wiązka światła wysyłana przez diodę elektroluminescencyjną, przez którą przepływa prąd. W tłumaczeniu na język polski z angielskiego LED to dioda emitująca światło – Lighting Emiting Diode.
Nowoczesne oświetlenie ledowe zastępuje coraz częściej konwencjonalne żarówki, które cechuje wysoka energochłonność i niska wydajność pracy. Żarówki z technologią LED wykorzystuje się zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w budynkach przemysłowych, magazynach, biurach czy w galeriach handlowych. Ciekawą formą nowatorskiego oświetlenia są oprawy liniowe LED, a w szczególności możliwość ich wszechstronnego zastosowania.
W jaki sposób można zaaranżować oprawy liniowe LED?
Wykorzystanie technologii LED jest obecnie najbardziej ekonomicznym i ekologicznym sposobem oświetlenia domów oraz pomieszczeń o charakterze przemysłowym. Świetnie nadają się do tego oprawy liniowe LED. To nowoczesna propozycja dla magazynów, hal produkcyjnych, biur, ale także dla zwykłego oświetlenia w domu.
Oprawy liniowe LED z powodzeniem można instalować w sklepach stacjonarnych o różnym charakterze i w galeriach handlowych. Mogą też służyć jako źródło światła w szkołach, stacjach benzynowych, wiatach do mycia aut, garażach podziemnych.
W przypadku wnętrz o dużym metrażu oprawy liniowe LED można montować i łączyć w formie ciągłych linii, aby zmaksymalizować efekt końcowy. Ale mogą też służyć pojedynczo, jako oświetlenie dodatkowe.
Oprawy liniowe LED bardzo efektownie prezentują się we wnętrzach typu loft o industrialnym charakterze. Dopełniają gustownych aranżacji i dobrze nasycają światłem wybrane powierzchnie. Szczególnie wyjątkowo w takich zabudowach wyglądają lampy liniowe, które zwisają z sufitów na specjalnie zaprojektowanych linkach. Można powiesić je nad stołem lub biurkiem.
Zalety opraw liniowych i oświetlenia LED
Wybierając oświetlenie do pomieszczeń kierujemy się nie tylko ich estetyką i dopasowaniem do charakteru wnętrz. Skupiamy się także na ich ekonomii oraz wydajności. Ten aspekt odgrywa kluczową rolę w przypadku zakładów produkcyjnych, magazynów i innych pomieszczeń o charakterze przemysłowym. Pochłaniają one znaczne zasoby energii elektrycznej. Oszczędność w tej kwestii to duże wyzwanie. Oświetlenie LED spełnia wszystkie wymogi ekonomicznego gospodarowania i wykorzystania prądu w czasie pracy.
Oświetlenie w technologii LED promuje także szeroko pojętą ekologię i oszczędność surowców. Podczas produkcji żarówek LED unika się stosowania rtęci i innych metali ciężkich. Żywotność opraw liniowych jest wielokrotnie większa w porównaniu do tradycyjnych świetlówek. Większy wydatek przy zakupie rekompensuje koszty już po krótkim czasie użytkowania i wpływa korzystnie na środowisko poprzez mniejsze zużycie prądu.
Oprawy liniowe LED cechuje nie tylko ekonomia, ale również duży wybór odnośnie barwy rzucanego światła. Producenci oferują całą paletę kolorów i odcieni: od zimnych po ciepłe, bardziej słoneczne. SPoro informacji na ten temat znajduje się na stronie: slimled.pl/oprawy-liniowe
Oświetlenie w postaci opraw liniowych LED to wygoda użytkowania. Lampa zapala się tuż po włączeniu, nie ma tu irytującego efektu mrugania zanim na dobre się rozświetli w efekcie końcowym. Brak częstych wymian żarówek oraz znaczna redukcja zużycia energii elektryktrycznej dyktuje wyższą ich cenę. Wydaje się jednak, że to jedyna wada opraw liniowych w technologii LED w porównaniu do konwencjonalnych świetlówek. A dbałość o naturę, zdrowie i ekonomię budżetu to wartości, których nie da się wycenić.