Dla kogo kredyt? Sprawdź, jak się przygotować do negocjacji z bankiem

Staranie się o kredyt gotówkowy czy hipoteczny wiele osób kosztuje dużo stresu. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że tego rodzaju instytucje finansowe funkcjonują w oparciu o skomplikowane procedury, a ich pracownicy posługują się zbyt zawiłym językiem. Choć i od tego zdarzają się wyjątki. Przygotuj się na każdą sytuację i zapewnij sobie udane negocjacje z bankiem za sprawą zastosowania się do tych kilku porad.

Sprawdź wszystkie wytyczne

Zanim udasz się na spotkanie z konsultantem, koniecznie zapoznaj się z wszystkimi dostępnymi informacjami na temat produktu, który Cię interesuje. Sprawdź nie tylko te dane, które zostały wyróżnione na stronie internetowej, ale przeczytaj również regulamin i zasady korzystania z danej usługi. Zapisz sobie wszystkie pytania, które pojawią się w Twojej głowie i taką listę zabierz ze sobą na spotkanie z konsultantem. Wybierając kredyt gotówkowy, zwróć szczególną uwagę na sposób przekazania środków – czy odbywa się to w banku, czy też część formalności możesz załatwić bez wychodzenia z domu. Tę drugą opcję oferuje na przykład Santander Consumer Bank, w którym możesz otrzymać niemal od ręki nawet do 50 tys. zł (jeśli skorzystasz z Mistrzowskiego kredytu gotówkowego i jesteś klientem tej instytucji).

Co dwie głowy to nie jedna – sprawdź opinie na temat banku

Gdy wybrałeś już produkt, który Ci odpowiada i zapoznałeś się ze wszystkimi dostępnymi danymi, czas na zweryfikowanie jakości produktów w praktyce. W tym celu zapytaj zaufane grono znajomych, czy kiedykolwiek mieli styczność z interesującą Cię instytucją. Dodatkowo możesz przeszukać fora internetowe w celu zbadania opinii innych ludzi, którzy już skorzystali z danego kredytu. Sprawdź, jak wypowiadają się na temat obsługi oraz przebiegu współpracy z bankiem. Choć, na to ostatnie spójrz z pewnym przymrużeniem oka, ponieważ coś, co dla jednej osoby jest niedopuszczalne, innej może zupełnie nie przeszkadzać. Jednak warto zapoznać się i z takimi opiniami, aby mentalnie przygotować się do rozmowy z konsultantami w sprawie kredytu i wiedzieć, jakie pytania możesz usłyszeć.

Przygotuj potrzebne dokumenty

Jeśli masz za sobą etap poszukiwań, czas na ostatnie przygotowania. Sprawdź na stronie banku, jakiego rodzaju dokumenty mogą przydać Ci się na spotkaniu. Zapoznaj się też z opisem procesu składania wniosku np. o kredyty gotówkowe – może się okazać, że podczas pierwszej wizyty w banku będziesz potrzebował jedynie dowodu osobistego. Pamiętaj też, by na miejscu zadać wszystkie nurtujące Cię pytania dotyczące danej oferty.

Gdy w ten sposób przygotujesz się do rozmowy z doradcą czy konsultantem, z pewnością uda Ci się zrobić na nim dobre wrażenie. To może pomóc Ci bardziej świadomie podejść do całego procesu, jak również zwiększy przychylność przedstawicieli instytucji do Twojej prośby.

Poprzedni artykułRozłożenie długu na raty. Czy to możliwe?
Następny artykułMacbook Air 13 – czy warto go kupić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj