Kredyt gotówkowy online – szybki i bezpieczny

Dobry kredyt gotówkowy powinien być nie tylko tani. Nie mniej ważna, zwłaszcza dziś, jest możliwość pożyczenia pieniędzy szybko i bezpiecznie – najlepiej przez internet. Na co zwrócić uwagę, by wybrać ten najlepszy?

Kredyt gotówkowy to skuteczny i niedrogi sposób, aby sfinansować wydatki – zarówno nieprzewidziane, jak i te, o których od miesięcy marzyłeś. Pozyskane z niego środki możesz bowiem przeznaczyć na dowolny cel: zakup świątecznych prezentów, sylwestrowy wyjazd czy remont mieszkania. Aby kredyt gotówkowy okazał się realnym wsparciem i nie nadwyrężył domowego budżetu, warto starannie przemyśleć jego wybór. Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy z bankiem?

Dobry kredyt gotówkowy, czyli…?

Dobry kredyt gotówkowy powinien harmonijnie łączyć uniwersalne zalety z ważnymi dla kredytobiorcy walorami. W takiej wersji najlepiej wesprze domowy budżet, nie obciążając nadmiernie portfeli domowników.

Zanim wybierzesz ten jedyny, koniecznie zwróć uwagę na:

  • dostępne kwoty i okresy spłaty. Zanim podejmiesz decyzję o zaciągnięciu kredytu, zastanów się, jaką wysokość raty jesteś w stanie płacić co miesiąc. Mając świadomość potrzebnej kwoty, znajdź bank oferujący odpowiednio długi okres kredytowania, aby oba parametry mogły się spotkać;
  • koszty. Wbrew obiegowej opinii niskie oprocentowanie nie zawsze oznacza najtańszy kredyt. Nie mniej ważne są dodatkowe koszty okołokredytowe, a przede wszystkim prowizja. Analizując oferty poszczególnych banków, zwróć więc uwagę nie na wysokość odsetek, ale na wartość RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania kredytu. To właśnie ona precyzyjnie poinformuje o tym, ile w skali roku zapłacisz za pożyczone pieniądze;
  • proste i jasne zasady. Umowa kredytu gotówkowego powinna być prosta i zrozumiała – nie tylko dla banku, ale przede wszystkim dla ciebie. Zanim ją podpiszesz, dokładnie zapoznaj się z treścią. Jeśli którykolwiek zapis wzbudzi twoje wątpliwości, nie bój się pytać.

Nie tylko niskie koszty

Nie mniej ważne od niskich kosztów jest bezpieczeństwo i wygoda pożyczania środków. Zwłaszcza dziś, w czasach pandemii, kiedy wyjścia z domu powinniśmy ograniczać do niezbędnego minimum. Jednym z wyznaczników atrakcyjności kredytu gotówkowego powinna być więc możliwość pożyczenia pieniędzy online. Dodatkowym walorem (zwłaszcza jeśli potrzebujesz pieniędzy „na wczoraj”) będzie sprawna weryfikacja wniosku i szybki przelew środków.

Czy pożyczanie przez internet jest bezpieczne?

Wielu kredytobiorców zastanawia się, czy pożyczanie pieniędzy bez fizycznej obecności w banku jest bezpieczne. Jak nietrudno zgadnąć, w celu kompleksowego zabezpieczenia swoich klientów instytucje finansowe stosują sprawdzone i przetestowane procedury, które pozwalają wyeliminować ryzyko oszustw i nadużyć.

Przykład

Jeśli wybierzesz kredyt gotówkowy online, bez wychodzenia z domu w Santander Consumer Bank, będziesz mógł złożyć wniosek bezpośrednio na stronie internetowej banku. Na podstawie zawartych w nich danych kredytodawca zweryfikuje twoją zdolność kredytową i przygotuje propozycję kredytową. Informację o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku dostaniesz e-mailem i za pośrednictwem eWniosku. Bank prześle ci także elektroniczne wersje dokumentów niezbędnych do zawarcia umowy. Aby zaakceptować ich warunki, naciśnij przycisk „Akceptuj” umieszczony we wskazanym przez bank miejscu.

Uwaga! Aby bank wypłacił ci pieniądze, musisz jeszcze zweryfikować swoją tożsamość. Dzięki takiej procedurze kredytodawca zachowa pewność, że jesteś tą osobą, za którą się podajesz i nikt się pod ciebie nie podszywa. Santander Consumer Bank – bank od kredytów, daje swoim klientom możliwość weryfikacji tożsamości poprzez przelew kwoty 1 zł z innego konta bankowego. Kiedy pieniądze zostaną zaksięgowane, kredytodawca będzie mógł zweryfikować, czy dane właściciela rachunku pokrywają się z tymi figurującymi we wniosku. Choć taka procedura jest nieskomplikowana i trwa nie dłużej niż kilka minut, skutecznie zabezpiecza obie strony umowy.

Kredyt gotówkowy online pozwoli ci szybko pokryć nieprzewidziane wydatki i spełnić marzenia. Aby wybrać ten najbardziej dostosowany do twoich potrzeb i oczekiwań, zrezygnuj z wyboru przypadkowego produktu. Zanim podejmiesz decyzję, porównaj oferty poszczególnych banków, zwracając szczególną uwagę na wskazane wyżej parametry.

Poprzedni artykułKsięgowość bez tajemnic. Jak biuro księgowe pomoże rozwinąć Twoją działalność?
Następny artykułSukienki idealne do pracy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj